... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. listopadu 2019 - IZOLACE

27.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. listopadu 2019
IZOLACE
 
Zavřít se, nevidět, neslyšet, nekomunikovat. Zabarikádovat srdce, odpojit se od jakéhokoliv prožitku, dát city k ledu. Zkrátka, hlavně nic necítit. Protože cokoliv, co bychom cítili, stejně jenom bolí. Tak si to alespoň představujeme, a tím se v tom utvrzujeme.
 
Trojka Mraků dost nemilosrdně naráží na naše staré příběhy o bolesti a absolutní bezmoci. O tom, jak jsme byli vystaveni nespravedlnostem, za které jsme upřímně nemohli a neměli se jak bránit. Někdo utekl do nemoci, někdo do vzdoru a agrese. Především jsme ale aspoň na chvíli museli utéci od sebe.
 
Energie dnešního dne nabízí velmi cennou příležitost ulevit své emoční tíži a nachystat staré rány k čištění. Naše ledová krusta, za kterou jsme se roky schovávali, začíná praskat a je jen otázkou času, kdy povolí a my bez (zdánlivého) varování budeme obnaženi a vystaveni realitě. Je na čase kousnout do kyselého jablka a popasovat se s obsahem našeho emočního mrazáku, kam jsme odkládali příliš dlouho.
 
Je to jako každý úklid. Nalezneme věci, které jsme dlouho zaboha nemohli najít, ale především budeme gruntovat naši duši a omývat ji od nánosů křivd. Přijměme jakýkoliv impuls, informaci a situaci jako příležitost přestat používat obvyklé strategie boje, ale jako možnost začít cítit. Ano, bolest, pochopitelně, co jiného. Ta je totiž desítky let zmrazena v našich srdcích. A pokud ji konečně chceme vydolovat, pak se k ní napřed musíme dostat. Protože by se lehce mohlo stát, že jednou přijdeme domů a zjistíme, že elektřina nefunguje a naše stoleté zásoby v mrazáku začínají povolovat. Všechny najednou.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 33 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -