... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. listopadu 2019 - ÚSPĚCH

28.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. listopadu 2019
ÚSPĚCH
 
Vzhůru, rychleji a výš! Na hraniční bod výsluní, prorazit nebeskou klenbu a pokračovat dál! Hlavně za žádnou cenu nepadnout do prachu cest, neodhalit absenci sil a strach z bolesti a přirozené lidské zranitelnosti.
 
Šestka Ohně zahrnuje vše od monstrózní potřeby velkoleposti, svit reflektorů, velkokapacitní uspokojení až po paniku, že to jednou ztratíme. A ta je při každém úspěchu naprosto klíčová a určující. Pokud prožíváme dobré dny s trpkým přídechem, že jednou stejně skončí, nemáme šanci si je vychutnat a nasytit se pro přečkání horších časů. Naprosto nezodpovědně mrháme zásobami důvěry a to se dřív nebo později projeví jejich fatálním nedostatkem v krizových situacích.
 
A stejný deficit důvěry nás nutí za žádnou cenu neukázat pravdu, nepřiznat se k lidským slabostem, nesdílet obavy, strach i vize. Raději obrníme zpuchřelou maskou ega a velkým humbukem se snažíme odradit všechny, kteří by nás mohli prokouknout. Lpíme na dramatech, lpíme na dřině, lpíme na tom, že za každou cenu musíme prosadit to, co jsme si usmysleli jako bezpečné.
 
Úspěch je krásný a důležitý, když tu je. Stejně tak krásná a důležitá je jeho absence. Je jedno v jaké fázi luny se nacházíme, pokud vše prožíváme pravdivě a s vděkem. Pokud se ale rozhodneme, že chceme být do konce života jen v úplňku, pak už teď jsme přišli o všechno.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 33 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -