... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. listopadu 2019
LAKOMEC
 
Naše obranářská hra stále trvá. Už několik dní jsme atakováni příležitostmi obnažit se a řízeně padnout do náručí Existence. Bohužel, naše strachy a panika nám to nedovoluje. Pocit absolutní důvěry je tak převzácný, že nevěříme, že bychom takovou syrovou zkušenost odevzdání vůbec přežili.
 
Čím více se bráníme, tím více všechno zhoršujeme. Bolest sílí, pocit absolutního opuštění, zrady a bezmoci kulminuje a jen zvyšuje rezistenci udělat krok k sobě i k druhým. Lakomec se hluboce zacyklil ve svých křivdách, uzavřel se před světem, a to že vnější svět neklepe na vrata a neškemrá o kontakt jej jen utvrzuje ve vlastní mizérii.
 
Ať je to strach ze zranitelnosti, stud nebo pocity provinilosti, že jsme něco nechali zajít příliš daleko a než bychom to začali spravovat, tak to dál před sebou valíme, je opravdu těžké z toho vystoupit. A možná se to dnešní ani následující dny zcela nepovede. Někdy je prostě bolest příliš velká a zdrojů málo.
 
Co ale můžeme vždycky udělat je, že si s laskavou ale nekompromisní upřímností přiznáme, že to jsme my, kdo se od léčivého zdroje uvnitř i venku odpojil jako první, a tudíž jsme to my, kdo beze zbytku určujeme obraz naší reality. Ne ti tam venku. A to nám také dává větší manévrovací prostor k případné změně.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 36 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -