... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

5.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 5. prosince 2019
DOSPĚLOST
 
Dospělost, ten posvátný stav svobody, autonomie a správy věcí vlastních… Taky ji tak vnímáte? Nebo je to spíš břímě, které za sebou vlečeme a které na nás vyskakuje s pondělním ránem a výplatní páskou? I přesto, že dospělost přináší tolik benefitů, stále se jí podvědomě bráníme, nechceme využívat sílu, kterou nám propůjčuje a odmítáme ocenit její dary.
 
Eso Duhy dost nemilosrdně odhaluje naše dětinské chování v mnoha situacích. Poukazuje na to, jak mrháme svými možnostmi a schopnostmi žít plnohodnotný život a jak se cyklíme v dětské bezmoci, oběti a lítosti. Ano, kdysi jsme tyto stavy opravdu autenticky prožívali a bylo to velmi frustrující. Naše Duše si to navždy bude pamatovat. Ale dnes už s námi nikdo bez našeho tichého svolení manipulovat jako s malými dětmi nemůže.
 
Než se dnes vrhneme do dalšího dne plného adventního shonu, na chvíli si zavřeme oči a vědomě se několikrát nadechněme. Představme si, že o trochu více vyrůstáme a jsme opravdu velké bytosti, a teprve s touto perspektivou reagujme na všechno, co se dnes odehraje. Opravdu jsme vydáni na pospas? Opravdu musíme dělat věci, které nechceme? Opravdu věříme, že budeme odmítnutí, nepřijatelní a zapovězení, když nevyhovíme? Dítě v nás je často v panice, ale není pravda, že ve stejné panice je celá naše aktuální existence. Aktivní je jen jedna, byť velmi silná vzpomínka a prožitek, který momentálně projektujeme na celou svou realitu.
 
Pokud chceme i nadále čerpat „firemní výhody“ stavu zaseklého dítěte, je to naprosto v pořádku. Dostaneme k tomu i vánoční dáreček v podobě někoho, kdo se k nám jako k malým dětem bude chovat - přezíravě, bez respektu a tendencí za nás rozhodovat.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 29 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -