... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. prosince 2019 - ODPOUTÁNÍ

9.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. prosince 2019
ODPOUTÁNÍ
 
Adventní čas přináší posvátné příležitosti k osobnímu ponoru a osvobození. Vše nahrává tomu, abychom velmi fyzicky prožívali svá niterná omezení a uvědomili si jejich zbytečnost a škodlivost. Naše každodenní lpění na představách, zaručených pravdách, požadavcích a očekáváních způsobuje velké utrpení a obrovskou bezmoc.
 
A přesto je tak nepředstavitelně těžké tyto automatické mechanismy nenásledovat. Je to vlastně to jediné, co v životě máme. Naše reakce i míra bolesti, kterou vždy neomylně způsobí, jsou nám chronicky známé a budí iluzi bezpečí. Bez těchto dramat a her bychom byli vystaveni nejvyšší obnaženosti a takový prožitek absolutní zranitelnosti považujeme za smrtelný.
 
Když to pustíme, nevíme, co se stane. Doposud jsme to nezkusili, a tak nemáme s čím srovnávat. Je to autentický krok do neznáma. Nezbývá než důvěřovat vyššímu vedení, své síle ustát vlastní zranitelnost a obrovské odvaze být naprosto transparentní. Je to nadlidský úkol. A zároveň je to ten největší urychlovač léčení emoční bolesti, který na světě existuje.
 
Dnešní Osmička Vody je zárukou, že když pustíme to, co nám neslouží, zaručeně dostaneme víc. Můžeme mít strach, ale nenechme se jím zmanipulovat. Benefity toho, že odložíme dětský kabátek a staneme se upřímně odpovědni za svá zranění i za škody, které ze strachu pácháme na sobě i druhých, dalece přesahují jakoukoliv omezenou představu bezpečí a jistot.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -