... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. prosince 2019 - DOSPĚLOST

10.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. prosince 2019
DOSPĚLOST
 
Symbolem dospělosti je svoboda. Vědomí toho, že můžeme opravdu cokoliv, boří veškerá omezení. Bohužel je ale vnímáno velmi jednostranně. Můžeme cokoliv, protože za to poneseme svůj díl odpovědnosti. Svoboda totiž není o právu, ale o domýšlení důsledků.
 
Ze všech nejvýznamnější je svoboda vnitřní, která umožňuje nenásledovat staré příběhy a neidentifikovat se s bezmocí malého dítěte, kterému něco není umožněno nebo žije v nedostatku péče a lásky. Eso Duhy nás stále vrací k tématu osobní odpovědnosti za naše dětská zranění, potřeby, ale i bludná očekávání a požadavky. Stále dokola a dokola nám dává zpětnou vazbu, že už jsme dospělí a nikdo není povinen nás činit šťastnými ani pro nás udržovat sterilní prostředí bez bolesti. Ano, můžeme dělat stále větší a větší scény, ale tím jen své zraněné dítě přibližujeme k smrti vyhladověním.
 
Bezmoc je iluze a zhroucení je pohodlné. Pokud chceme svobodně prožívat, konat, milovat se, tvořit a důvěřovat, musíme z těchto dramat vystoupit. Ve světě dospělých pro ně už není místo. Jako za starých časů, pokud chceme do kina na nepřístupný film, nesmíme doma zapomenout občanku.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 24 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -