... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. prosince 2019 - TOTÁLNOST

11.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. prosince 2019
TOTÁLNOST
 
Život je jeden velký risk a rozhodně z něj nevyvázneme živí. Můžeme se snažit všechno za každou cenu ošéfovat, můžeme se všude nacpat osobní deformační zóny, které mají zmírnit škody, můžeme život prožít v emoční hibernaci, abychom se vyhnuli bolesti, ale stejně…na jeho konci přijdeme o všechno a zůstaneme obnažení tváří v tváří čiré pravdě v podobě smrti.
 
Anebo můžeme, s vizí stejného konce, začít svůj život žít opravdu naplno. Pro někoho to znamená, odejít z práce, prodat dům s hypotékou a začít cestovat. Anebo možná stačí prožívat totálně každý jeden okamžik – být plně v činnosti, v pití kávy, v sexu, v kontaktu s nejbližšími, v prožívání emocí i nemoci.
 
Jestliže máme pocit, že nám život málo dává, znamená to, že nedáváme my. Nevkládáme celou svou bytost do každičkého momentu, jsme hlavou kdoví kde a existenci odbýváme polovičatostí. A ta se nám také vrací. Pokud chceme víc, musíme se odvážit být víc přítomní.
 
Pětka Ohně je radikální, buď všechno nebo nic. Možná si pořád někde vzadu hlavy myslíme, že když nás nikdo nepřistihne, jak tajně ojebáváme svůj život, svoje prožitky, potřeby a pravdy, tak že se nic nestane, že nám to projde. Inu, jak je ctěná libost.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -