... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

20. prosince 2019 - PROCITNUTÍ

20.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 20. prosince 2019
PROCITNUTÍ
 
Ten moment, když na chvíli prozřeme, zahlédneme hluboké souvislosti a pocit oběti se konečně promění ve hluboké pochopení. V takovém okamžiku je obrovská úleva, a ještě větší odpovědnost, protože už nic nebude jako dřív. Už navždy nás bude stát ohromné úsilí zapomenout na Pravdu a hrát se sebou hru na oběť a viníka.
 
Procitnutí je chvilková záležitost, bohudíky, náš nervový systém by stejně víc nesnesl. Na chvíli jsme doslova oslepeni obrazem pravdy a musíme vstřebat to, co jsme zahlédli, protože je víc než jasné, že se budeme muset vzdát mnoha utkvělých představ a začít na svůj život a osobní realitu nahlížet úplně jinak.
 
Až to strávíme, je potřeba jednat. Využít posvátný vhled ve svůj prospěch, vymést z pod koberce ten marast, který jsme tam roky ukládali, provětrat kostlivce ve skříni, abychom si udělali prostor pro nový, nadčasový šatník. Můžeme pochopitelně vše nechat při starém, ale bude nás to stát o hodně více úsilí než doposud. A pravděpodobně nás to z dlouhodobého hlediska bude stát i vlastní duši, protože bychom se rozhodli upsat ďáblu výmluv a nalhávání si.
 
Takže směle do toho. Slunovrat se blíží a s ním výjimečná příležitost k ponoru. Čím hlouběji půjdeme, tím větší záblesk pravdy můžeme zažít. Jeho síla pravděpodobně na prach spálí některá naše přesvědčení o neštěstí, nespravedlnostech a křivdách, která jsou na nás páchány. A až prach zetleje a promění se v živnou půdu pro jasnost a odvahu, budeme moci zahlédnout, že ve skutečnosti šlo jen o míru naší nevědomosti a omezeném vnímání, nikoliv o objektivní realitu.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -