... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

Vánoční výklad: NIC - SAMOTA - OUTSIDER

23.12.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

VÁNOČNÍ VÝKLAD
NIC – SAMOTA – OUTSIDER
 
Jak patrno, slunovratový ponor stále trvá a rozhodně jsme se ještě neodrazili v plné síle ode dna. Jestliže máte pocit, že je to nekonečné a dochází vám dech, vězte, že dech nejvíc stravuje naše osobní panika. Ano, věci nejdou podle plánu, ano, opět nebudeme mít dokonalé Vánoce podle našich představ a ano, kdybychom se bez této urputné představy obešli, všem by se dost ulevilo.
 
Vypadá to, že tentokrát strávíme na dně vlastní duše o hodně více času než obvykle. A chce se mi zakřičet bohudíky! Vždy se tam jen mihneme, zanecháme otisk boty, která se odráží a už už zase plnými tempy stoupáme světlu vstříc. Nene, moji milí, letos je to jiné. Tak dlouho tam budeme sedět, dokud se z nudy nebo hladu nezačneme probírat kamínky, klacíky a hlínou, abychom, často dost velkým omylem, narazili na vlastní poklad ukrytý v sobě.
 
Radikální přítomnost a hluboký kontakt s dechem, které jsou jediným lékem karty Nic, nás totiž může elegantně přenést do meditace a vědomí sebe sama. Až nás omrzí vlastní dramata a prostě jen budeme, začneme doopravdy být se sebou. Náš vnitřní poustevník tu je stále a čeká. Není to žebrák, ke kterému se nikdo nechce ani přiblížit, a tak kráčí světem sám. Naopak, je to zdravá a silná bytost, která volí absolutní svobodu a věří především ve vlastní zdroje.
 
Jestliže z aktuálního místa osobních ztrát budeme příliš spěchat, pravděpodobně se s touto esencí samostatnosti a osobního naplnění zase mineme. Nebojme se nic, nic tak strašného se nestane, jen opět (a stále) uvízneme v pocitech oběti a bezmoci, že se proti nám spiknul celý svět a někdo nám zase ukradl štěstí.
 
Proto neberme příliš vážně všechny ty astrologické předpovědi, že nejdelší noc už je za námi a my opět kvačíme vstříc radostným oslavám a kompenzacím všeho druhu. Stále trvá. Slunce a další planety jsou už pochopitelně dávno zase v pohybu, ale bude chvíli trvat, než se to odrazí v naší vnitřní krajině.
 
Pěkné svátky.
 
Zobrazeno: 25 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -