... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. ledna 2020 - PŘIJÍMÁNÍ

7.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. ledna 2020
PŘIJÍMÁNÍ
 
Otevřená náruč přijímající vše, smířena, bez výhrad a s pokorou - hodně lidí takhle představa děsí, myslí si, že jsou odsouzeni k pasivitě a musí brát to, co přijde, aniž by měli vládu nad svým životem. A díky tomuto strachu a bezmoci se raději vzdají jedné z největších ženských kvalit, schopnosti být otevření a spolupracovat.
 
Ze strachu raději volíme neustálou aktivitu, která nám dává iluzi, že vše máme ve svých rukou, můžeme volit a rozhodovat, tvořit k obrazu svému a mít vše pod kontrolou. Protože si myslíme, že opakem aktivity je pasivita, raději jsme aktivní, než bezvládní a vydaní na pospas. A tenhle omyl žijeme celý život. Ve skutečnosti je opakem aktivity přijímání a obě tyto kvality jsou naprosto rovnocenné a stejně důležité. Pokud se vyhýbáme jedné z nich, nebo ji neumíme praktikovat, neumíme správně zacházet a využívat ani tu druhou.
 
Pojďme tedy dnes trénovat přijímání. Odložme optiku boje a nesouhlasu a nahlížejme na všechny události a situace dnešního dne jako na tu nejzdravější variantu, která se nám může stát. Hlavu rovnou odstavme na vedlejší kolej, koneckonců ani Královna Vody ji nemá, místo hlavy má lotosový květ. Staňme se průchozí a prožívající, otevření a nezasahující. Naše hlava bude mít ex post dostatek času vše zhodnotit, ale ne teď, teď jen přijímejme s pokorou a důvěrou.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 9 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -