... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

8. ledna 2020 - DOKONČENÍ

8.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 8. ledna 2020
DOKONČENÍ
 
Ne a ne a ne. Stále to není hotovo, stále jsme ještě ponořeni. Už sice neklesáme, naopak pomalu stoupáme, ale témata minulého roku a zvlášť jeho konce jsou hluboce přítomna.
 
Ukončit, s náležitou úctou se rozloučit, vědomě zažít moment prázdnoty po něčem, co tu ještě donedávna (a patrně celé roky) bylo a teď už není patří k vrcholným rituálům života. Oslavovat život a vzývat jej, to umí kde kdo, ale seriózně oslavit smrt, poklonit se jí a prokázat vděčnost, to je jen pro pravé Mistry života.
 
Je především na nás, jaký bude vstup do nového roku. Jeho kvalita a energie bude totiž přesně odpovídat tomu, jak naložíme s tím původním, pomalu umírajícím a doznívajícím v nás. Dokud to neuzavřeme, nové nenastane. Bude to mít jen jiný kabát, ale povlečeme to s sebou zase dál.
 
I přesto, že se nacházíme uprostřed pracovního týdne, energie dnešního dne nás zve ke krátkému zastavení a rekapitulaci toho, jakým způsobem jsme uzavřeli témata minulého roku. Pokud máme pocit, že už je to příliš dávno a my jsme převálcovaní novými prožitky a vlastně nevíme s čím se spojit, nezoufejme, dnešek nám ty největší „hajlajty“ připomene. Možná je budeme zase muset prožít v celé jejich syrovosti, možná jen v dáli zahlédneme jemnou připomínku, která nás navede k tomu, čemu ještě jednou s hlubokou pokorou věnovat svou pozornost.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 17 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -