... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. ledna 2020 - OUTSIDER

9.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. ledna 2020
OUTSIDER
 
Jsou dny a okamžiky, kdy na nás všechno padá a my si připadáme opravdu malí a bezmocní. Zoufale se snažíme ubránit těm velkým překážkám a komplikacím, ale to ještě víc vysiluje a sráží na kolena. Zkrátka, zasekli jsme se v malém dítěti, a aniž bychom si toho všimli, přistupujeme k problémům a situacím jako malé děti.
 
Přesto má Pětka Duhy pozitivní poselství. Připomíná nám, že naše uvíznutí v oběti je jen iluze a rozhodně se tak nemusíme cítit napořád. Je to spíše rovina uvědomění, než objevení nástrojů a fíglů, jak se poprat se světem tam venku. Už dávno totiž nejsme malé děti a náš manévrovací prostor je podstatně větší než tenkrát, když jsme byli nemilosrdně vydáni na pospas. Je na nás, jaký přístup k realitě si vybereme.
 
Zároveň ale nelze popřít, že chovat se umíněně jako dítě má své výhody. Tak dlouho se budeme vztekat nebo si stěžovat, až se nad námi někdo ustrne (anebo taky ne). Každopádně, nemusíme hnout prstem, pro samý kolaps nemusíme věci řešit, takže neneseme za nic odpovědnost. Kdo nic nedělá nic, nic nepokazí. A to je velký omyl. Jakákoliv akce totiž vyvolává reakci. Takže i to, že volíme být v oběti a místo konstruktivních řešení situace raději sveřepě hledáme, na koho bychom to svedli, bude mít své důsledky.
 
Ano, jsou chvíle a události, na které máme pramalý vliv – počasí, dnešní jednání ve sněmovně, ohně v Austrálii, situace v Iráku. To ale neznamená, že nemáme volbu. V každém momentu si můžeme vybrat, zda se budeme cítit jako oběť systému, která trvá na tom, že některé věci nejdou zda pomocí vědomého dechu vyrosteme do své dospělé velikosti a začneme problémy vnímat jako příležitosti k růstu.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 16 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -