... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. ledna 2020 - DŮVĚRA

10.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. ledna 2020
DŮVĚRA
 
Důvěra je často považována za slabost – jsme příliš důvěřiví, a to se nevyplácí; slepě důvěřujeme a pak jsme zklamaní z výsledku… zkrátka důvěra rovná se naivita. Důvěřuje jen hlupák, který si neumí zařídit život podle svého a není dost silný, aby se ubránil okolnímu světu. Rytíř Vody ovšem nevypadá nějak extra hloupě či naivně. Naopak. To, co ho dělá silným a co mu přináší svobodu pustit se do čehokoliv a cokoliv následovat, je právě důvěra, která mu dovolí rozletět se jakýmkoliv směrem.
 
Základní nedorozumění spojené s důvěrou je, že nijak nesouvisí s dobrými konci. Myslet si, že když použijeme důvěru, věci vždy dopadnou podle našich představ, můžeme v lepším případě nazvat právě naivitou. Důvěra totiž znamená víru, že vše jde v náš prospěch, vstříc přáním naší duše, a to bez ohledu na směr a aktuální podobu.
 
Pokud je pro nás těžké implantovat do svého systému důvěru, začněme pro dnešek s pokorou. Objektivně nemáme tušení, jaký důsledek budou mít jevy a situace, kterými procházíme dnes, za pár dní, měsíců či let. Nejsme schopni pojmout, čeho všeho jsou v tuto chvíli základovým kamenem. A z toho úhlu se pokusme nahlížet na celý den. To, že nám to teď nedává smysl, neznamená, že to v našem životě nemá posvátné a nezastupitelné místo.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -