... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. ledna 2020 - TRPĚLIVOST

14.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. ledna 2020
TRPĚLIVOST
 
Není kam spěchat, všechno má své posvátné tempo a jedinečný čas. Já vím, nejraději bychom už v některých věcech měli jasno, jiné už konečně prožívali a něco  s úlevou odškrtli v diáři.
 
Skrze Sedmičku Duhy nás Existence učí čekat. Ne proto, že by se tak bavila tím, jak netrpělivě poskakujeme na místě a nemůžeme se dočkat, ale proto, že nám chce nabídnout ta nejlepší sousta. Pokud máme pocit, že se něco moc vleče, ve skutečnosti jsme to my, kdo je příliš napřed. Předběhli jsme to, co tak netrpělivě vyhlížíme a co se snažíme tak bláznivě urychlit.
 
Pojďme dnes zkoumat a ptát se, proč se potřebujeme tak hnát a co nám přinese, až čas zrychlí. Kam se vlastně poděla všechna ta důvěra, že věci jdou v náš prospěch? Že když to ještě není, tak je to ta nejlepší varianta? Klidně můžeme popohánět zeměkouli, aby se otáčela rychleji, ale je to zbytečný výdej energie. Pravda je taková, že sebenervóznější budeme, stejně některé věci neurychlíme. Vytvoříme si jen vlastní bič a uvězníme se v osobním utrpení.
 
Takže si raději dejme pár nádechů, zpomalme, propusťme časová a jiná očekávání a přizpůsobme se rytmu a potřebám našich přání – evidentně ještě potřebují dozrát.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 25 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -