... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 15. ledna 2020
UVĚDOMĚNÍ
 
Jestliže se snažíme za každou cenu přijít na kloub věcem, které nás už nějakou dobu trápí a místo prozření zažíváme větší a větší frustrace a pocity bezmoci, děláme něco špatně. Tlak nedělá dobře nikomu, lidem ani Pravdě. Prostě se nezjeví a místo toho uhýbá a my se stále motáme v kruhu.
 
Ve skutečnosti není Pravda často nic jiného než takové malé vnitřní cvak, které promění celou naši vnitřní náladu a pohled na určitou situaci a tím i celou realitu. Kromě tohohle všeho přináší uvědomění ještě něco – úlevu.
 
Pokud jste zarytí hledači pravdy, ptejte se proč. Pravda se totiž nehledá, pravdě se stačí jen otevřít. Kdo preferuje hledání pravdy, po pravdě často příliš netouží. Naopak dělá všechno pro to, aby se jí za každou cenu vzdálil.
 
Dnešní den bychom klidně mohli nazvat Dnem pravdy. Pokud máte neodbytné otázky ohledně toho, jak se věci mají, dnes pravděpodobně dostanete odpovědi. Stačí se zklidnit, mít oči a srdce otevřené, a především být bdělí a přítomní. Ale pozor na zklamání. Co se dnes dozvíme, se bude především týkat našich osobních témat a to může v první chvíli také zabolet. Dobře tedy zvažme, zda chceme se chceme dozvědět Pravdu, protože ta vždy zasáhne především nás samé.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 10 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. ledna 2020 - CESTA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
27. ledna 2020 - SEN

včera

Osho Zen karta na každý den:
24. ledna 2020 - MOŽNOSTI

24.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -