... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

16. ledna 2020 - LAKOMEC

16.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 17. ledna 2020
LAKOMEC
 
Lakomec má pocit, že má méně, než by potřeboval. Jeho strach z nedostatku mu nedovolí nahlédnout na bohatství, která má k dispozici a ze kterých se může radovat. Jeho srdce je hladové a nedosycené, a tak si škudlí alespoň to, co má, aby neměl ještě méně.
 
Náš vnitřní lakomec je plný vzdoru. Kdysi nedostal to, na co měl právo, a tak se rozhodl, že vezme spravedlnost do svých rukou a postará se, aby už nikdy nezažil takovou křivdu. A protože riziko křivdy je v každém kontaktu, nejefektivnější je zavřít vlastní srdce a vystačit si sám. A tak se lakomec probírá svými dary a kvalitami a raduje se, jak mu je nikdo nemůže vzít. Po čase ho ale vlastní bohatství omrzí, je pořád stejné a neobsahuje žádné nové interakce, zkrátka chybí tu někdo, kdo by do života vnesl čerstvý vzduch.
 
Vztahy a kontakty s druhými s sebou vždy nesou rizika – můžeme být odmítnuti nebo odsouzeni, za to, jací jsme; často jsme zklamáni, že reakce nebo kontakt nebyl takový, jaký jsme očekávali; čekáme ocenění za naši jedinečnost a místo toho sklízíme kritiku a někdy dokonce výsměch. Všechno nasvědčuje tomu, že bezpečnější je uzavřít se před světem a zdát to.
 
A přesto, přesto stojí za to zbourat zdi a vyjít mezi lidi. Jakkoliv se vztahy zdají zraňující, jsou to vždy naše zranění, která se ozvou a zabolí. Svět tam venku není tak špatný, to jen my nejsme ochotni léčit své bolístky. A jen díky kontaktu s ostatními si je můžeme uvědomit a začít je ošetřovat.
 
Překonejme dnes svůj vzdor a neochotu sdílet. Každý odchod z místnosti, každá ironická poznámka je jen odkládáním uzdravení našeho bolavého a nenaplněného srdce. Všichni máme strach sdílet své emoce, strachy a sny. Jsme v tom obnažení až do morku kostí. Ale jedině přes kontakt s druhými se strach stává polovičním a radost dvojnásobná.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 12 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -