... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

17.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 17. ledna 2020
BOJOVÁNÍ
 
Zní to paradoxně, ale bojovníka do střetů a konfliktů žene strach. Přesně v duchu hesla Nejlepší obrana je útok je připraven na výpad, aby náhodou nebyl sám překvapen a zbavený síly. Jediné, na co spoléhá a čemu důvěřuje je jeho brnění, a tak v něm pro jistotu i spí.
 
Kdyby měl ovšem bojovník odvahu zastavit se, rozeznat bezpečné prostředí a na chvíli ze sebe sejmout břímě brnění, nejenže by se mu ulevilo, ale také by mohl objevit kořeny svého strachu. V každém ranaři, který nikomu nevěří a s ničím se nepáře, je totiž malé zrazené a bezbranné dítě, které zažilo velké emoční strádání.
 
Možná si řeknete, co je hrozného na tak prima brnění, které nás před vším chrání? Na brnění nic, ale na způsobu, jakým jej používáme. Protože nikomu nevěříme a nevíme odkud to přiletí, chceme být stále připraveni a ve střehu. Naše brnění je bytelné, ale zároveň znemožňuje jemný kontakt, a tak, pokud odmítáme čas od času svůj postroj odložit a vystavit se zranitelnosti, ztrácíme citlivost – k sobě i k druhým.
 
Dnes se objeví výjimečná příležitost prozkoumat, v jakých chvílích si masku chlapáka, kterého nic nezlomí a nezraní, pro kterého jsou všichni do jednoho jen soupeři a který musí mít poslední slovo, používáme my. S jakou náladou vcházíme do kontaktu? Jsme bojovně naladěni, protože očekáváme konflikt?
 
Odložit brnění neznamená, že slepě každému začneme důvěřovat, ale především, že budeme důvěřovat sobě, že ustojíme vlastní emoce a bolest, které se nám kontaktem s druhými stále dokola aktivují.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 15 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -