... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

20. ledna 2020 - BŘEMEMO

20.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 20. ledna 2020
BŘEMENO
 
Každý z nás má pěkně naloženo, a tím nemám na mysli těžký osud. Mluvím o tom pytli starostí a nářků, který s sebou každý den vlečeme, se kterým usínáme a celou noc se na něm převalujeme a ráno s ním vykročíme do nového dne. Je plný obav, jak věci dopadnou, jestli jednáme správně a nejlépe, co se stane s našimi nejbližšími, když se o ně přestaneme starat, jak dopadne tento svět, co si o nás druzí myslí, atd.
 
I přes veškerou tíhu má Šestka Mraků pozitivní poselství. Připomíná nám, že všechny starosti jsou zbytečné. Buď se zabýváme věcmi, které nám nepřísluší a stejně je nemůžeme změnit, nebo zbytečně malujeme čerty na zeď. Zkrátka je zdravější a jednodušší tyto strachy odložit a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. A to se pochopitelně lépe řekne, než udělá.
 
Často je starost a záchrana druhých důvodem, abychom se nemuseli věnovat sami sobě, abychom převzít odpovědnost za naši zbídačenou vnitřní krajinu a kvality, které jsme roky nechali ležet ladem. Je jednodušší zachraňovat druhé než sebe. A druhý důvod je, že jsme byli naučeni lásku vyjadřovat starostí o druhé. Než abychom je podpořili a dodali odvahu, raději se o ně strachujeme a tím jim připomínáme, jak moc nemožní jsou.
 
Až se s dnešním ránem opět rozběhne mechanismus v naší hlavě, zkusme se pomocí dechu více přiblížit vlastnímu srdci. Neznamená to, že v něm najdeme všechny odpovědi, ale každopádně se budeme cítit lépe. Ve skutečnosti jsme schopni ovlivnit zlomek toho, co se nám honí v naší hlavě, tak proč se s tím vláčet dalším dnem. Zbylou energii a pozornost investujme tam, kde jsou opravdu co platní. Do svého života, respektu vlastním potřebám a do sebeúcty.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -