... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

21.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 21. 1. 2020
POCHOPENÍ A ÚČAST
 
Veškerá omezení, která existují, jsou pouze v naší hlavě – klišé, nad kterým často ohrnujeme nos. Připustit takovou realitu by znamenalo mnohé, jednak bychom opravdu mohli vylézt z té své zaprděné nory a začít si plnit sny, o kterých pořád tak velkohubě tlacháme a druhak bychom museli konečně přiznat, že to, jak se cítíme tam, kde se nacházíme, je celé naše práce.
 
Možná taky žijete v zajetí přesvědčení, že o hodně více věcí musíme, než můžeme. Na začátku je to jen otázka úhlu pohledu, na konci je to realita zhmotněná do podoby malé klece s přesně nadávkovaným přídělem potěšení. A přitom jsou dvířka stále otevřená, ovšem kdo by chtěl připustit, že to celé utrpení bylo dobrovolné?
 
Je těžké to najednou všechno změnit a převzít odpovědnost, ale zhoubnější je zůstávat tam, kde se nacházíme. Možná že dnešní den je ten pravý zvednout hlavy z misky se zrním a rozhlédnout se po možnostech, které jsou k dispozici. Připustit vlastní hodnotu a jedinečnost možná stačí k tomu, abychom popírali své potřeby a dávali se všanc omezujícím představám i potřebám druhých.
 
Vždy, když říkáme nebo jsme přesvědčení, že musíme, tak ve skutečnosti chceme. A to dnes berme jako výchozí bod. Pojďme zkoumat, co za skryté výhody je implantováno do každodenního musím, do upřednostňování druhých, do sebeobětování se. Až totiž zjistíme, že ne tam venku, ale uvnitř nás sedí Deus ex machina, která to má všechno na svědomí, můžeme se rozhodnout pro změnu. Anebo taky ne.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 23 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -