... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

22.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. ledna 2020
DOKONČENÍ
 
Leden se pomalu blíží ke konci a my můžeme cítit, jak v nás pozvolna dotepávají témata minulého roku. Možná už je překryly nové prožitky a vývoj situací, ale někde tam uvnitř nás stále jsou a striktně dodržují své tempo dozrání.
 
V zásadě jsou dvě reakce na dokončení čehokoliv. Buď se obáváme prázdného místa, které se objeví a tak protahujeme životnost toho, co již skomírá, nebo se obáváme prázdného místa, které se objeví a pak konec dostatečně neprožijeme a už se hrneme vstříc novým začátkům. Ani jedna varianta není zdravá a žádoucí, protože nám neumožňuje situaci, stav, kontakt náležitě uzavřít, poděkovat za něj, uctít společný čas a energii a pak klidně se všemi poctami pohřbít.
 
Dnes se pravděpodobně objeví další příležitost, která nám připomene, jak obvykle reagujeme na konce. Zkusme být pozornější a více prozkoumejme tuto posvátnou životní etapu. Je jedno, zda řešíme, co s uschlou kytkou v květináči nebo něčí úmrtí, náš mechanismus vyhýbání se bolesti a prázdnotě se objeví tak jako tak.
 
A právě tento druh bolesti dává životu paradoxně smysl. Když před ní neucukneme a necháme, aby se dotkla našich útrob, máme šanci na chvíli vystoupit z povrchních stereotypů a dotknout se nekonečnosti. Teprve pak se může zrodit něco nového.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 30 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -