... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

23. ledna 2020 - PŘÁTELSTVÍ

23.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 23. ledna 2020
PŘÁTELSTVÍ
 
Dva stromy s propojenými korunami a kořeny symbolizují ideální podobu vztahu, která stojí na pevných pilířích svobody a intimity. Abychom mohli s partnerem opravdu sdílet, musíme mít dostatek prostoru pro sebe. Aby si stromy mohli zachovat zdravý kořenový systém, musí být jejich kmeny dostatečně vzdáleny.
 
Dnešní den přináší téma vztahů, komunikace a energetické výměny. Pravděpodobně budeme inspirováni nebo dokonce konfrontováni s představami o vztazích a o jejich funkční dynamice. Snoubit svobodu a intimitu je velmi náročný a zároveň křehký proces. Neustále oscilujeme mezi útěkem z děsivé blízkosti a připoutaností, která má zahnat pocity osamělosti.
 
Oba póly mají společného jmenovatele, a tím je respekt na všech úrovních. Pojďme tedy zkoumat, na čem naše vztahy doopravdy stojí a čím je živíme. Pokud nemáme respekt k vlastním potřebám, a především k vlastním zdrojům, které mají schopnost primárně naše potřeby naplnit, pak ve vztazích neustále požadujeme – skrytě i okatě se snažíme partnera dotlačit, aby se choval podle našich představ, aby nám dával, co si zasloužíme, aby investoval do vztahu tak, jak se má.
 
Pokud toužíme po blízkosti, je potřeba trochu poodstoupit, abychom se mohli blíže seznámit se svými nenasycenými místy. A pokud si za každou cenu snažíme ve vztahu udržet autonomii a odstup, je nutné připustit strach z odevzdání a splynutí. Dotýkejme se těchto míst s upřímným respektem a laskavou nekompromisností.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 25 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -