... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

24. ledna 2020 - MOŽNOSTI

24.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 24. ledna 2020
MOŽNOSTI
 
Kam až dolétneme, co si dovolíme a co všechno máme k dispozici? Možnosti nejsou limity a pravidla nastavená vnější realitou, je to naše vnitřní přesvědčení, které určuje, co všechno jsme ochotni podstoupit pro uspokojení a nasycení Duše a naplnění vlastního potenciálu.
 
Dvojka Ohně evokuje nekonečný prostor, které můžeme nalézt v každé situaci. Existuje o hodně více variant řešení, stačí se jen malinko hnout z místa a změnit úhel pohledu. Přesvědčení, že nemáme volbu, případně, že máme omezené možnosti, je jen důvodem nehýbat se a nevynaložit úsilí ke změně, ale s objektivní realitou nemá nic společného.
 
Orel letící nad krajinou je svým svobodným pánem. Může letět kamkoliv, nechat se unášet vzdušnými proudy, prozkoumat hory v dáli. Zároveň ale ví, že se spoléhá jen na sebe. Nemá k dispozici hnízdo plné potravy, zda tento večer bude uléhat s plným břichem záleží jen na tom, co si sám uloví.
 
A takový je princip svobody. Můžeme cokoliv, ale na konci dne přijde zúčtování, do čeho jsme investovali svou energii a zda jsme živili sebe či druhé. Svoboda je sladká a fascinující, je také ale drsná a syrová, protože když volíme cestu svobody, pak už není na koho ukázat prstem. Nelze lehkovážně čerpat její benefity a na konci dne si stěžovat, že máme prázdný žaludek.
 
Svoboda vyžaduje upřímnou investici a převzetí plné odpovědnosti za sílu našich křídel a pařátů. Můžeme se držet zpátky a spokojit se s tím, kde se momentálně nacházíme. Ale pak nemáme právo remcat, že nebe, kterého se chceme dotknout, je příliš vysoko.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -