... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. ledna 2020 - CESTA

28.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. ledna 2020
CESTA
 
Cesta je jedno velké dobrodružství, o kterém nemáme tušení, jak dlouho bude trvat. Je to proces přerodu a učí nás, jak nelpět na původních plánech. Ne proto, že by byly tak nevhodné, ale proto, že během cesty se náš cíl proměňuje a roste s námi.
 
Osmička Ohně je vždy informací, že něco je nadlouho. A to na moment paralyzuje skoro každého. Chtěli bychom plynulost, žádné zatáčky a prodlužky, zkrátka aby to odsejpalo a my si mohli zafajfokovat i tuhle splněnou trasu. Ale ouha. Vleče se to, počasí nepřeje, tělo vyžaduje pomalejší pohyb, terén vypadal na mapě schůdněji.
 
Nic z toho nevadí, pokud svou jízdu přizpůsobíme okolním podmínkám. Stres totiž nevyvolává délka či komplikace, stres vyvolává naše představa, za jak dlouho a za jakých podmínek bychom měli zvládnout to, co jsme si naplánovali a předsevzali. Místo toho zkusme stáhnout optiku z komplexního pohledu na naše plány do přítomnosti a do jednotlivých kroků. Čím nedosažitelnější se nám zdá cílová rovinka, tím více si potřebujeme ujasnit přítomné kroky. Nemá cenu koukat na vrchol hory a nevědět, kde v údolí začíná stezka.
 
Dejme dnes fokus drobnostem a projděme dnem i jeho tématy krok za krokem. Možná večer budeme sami překvapeni, kolik jsme toho ušli bez toho neustálého zdržování se nervováním, v čem všem jsme pozadu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 23 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -