... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. ledna 2020 - OSLAVA A MISTR

29.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. ledna 2020
OSLAVA A MISTR
 
Mistr není ten, který všechno zvládl, vyřešil, vyléčil, rozpustil a teď si užívá jemné aury osvícení. Mistr je ten, který žije všechno a nebojuje s tím. Ani jemu se nevyhýbají každodenní strasti, ujeté autobusy, nepříjemní lidé ve frontě, podvodníci a partneři, které čas od času ovládne jejich vlastní zraněné dítě. Ano, mistrovství je založeno na velké dřině, ale neznamená to, že naše bolest navždy zmizí.
 
Mistr nás stále dokola učí, abychom našli sebe, abychom se poznali do morku kostí, abychom rozeznali úhybné manévry každičké buňky v nás, a jako takoví se přijali a přestali se sebou bojovat. Pravý Mistr rozhodně nežádá, abychom byli jako on, ale vede nás, abychom byli celí my.
 
A tak na sebe zkusme dnes nahlížet jako na celistvé bytosti, se všemi chybami, nedostatky, s tématy, ve kterých se stále cyklíme a neumíme s nimi hnout. Právě tohle všechno z nás dělá originál a jen dohromady vytváří manu nebeskou. Jedna odmítnutá ingredience z vyváženého pokrmu je v lepším případě zase jen hospodská šlichta.
 
Nějak bylo a nějak bude. Krize, ve které se nacházíme nebude trvat věčně, stejně jako spokojenost. Je to přirozený řád světa. Co ale může být trvalé je naše schopnost neztratit se v osobních požadavcích a nárocích a vidět svou komplexnost, která jediná dává dlouhodobě smysl.
 
Nevadí, dnes námi vládne část, na kterou nejsme příliš hrdí. Obsahujeme ještě spoustu dalších částí, které reprezentují naše kvality. A právě jejich tichá existence je důvodem k oslavě za jakéhokoliv počasí a podmínek.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 34 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -