... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. ledna 2020 - TADY A TEĎ

30.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. ledna 2020
TADY A TEĎ
 
Žádné zahledění do budoucna, žádné hrabání se v minulosti, ale jen čistá přítomnost. Kolik přemoudřelých hodnotí tady a teď a přirovnává takovou formu bytí k životu bezdomovce, který nemusí myslet na zítřek. A přitom není lepší investice do budoucna než přítomný okamžik. To, co vědomě žijeme teď dává pevné základy tomu, co se odehraje zítra. Všechno na sebe navazuje a jedna jediná příhoda není bez součinnosti s naším minulým počínáním.
 
Dvojka Duhy představuje esenciální lehkost, s jakou se dá žít život. Není nic obyčejnějšího než žít v přítomném okamžiku, jednoduše jen následujeme impulsy krok za krokem a děláme, co v danou chvíli cítíme, že je potřeba. Žádný prostor pro dramata z minulosti, ani pro lomení rukama pro budoucnost. A paradoxně proto je udržení přítomného okamžiku tak náročné a naše hlava nás stále ruší. Museli bychom se zbavit velkých nánosů oběti, o kterých jsme, naprosto mylně, přesvědčeni, že nám zajišťují pocit sounáležitosti se stejně postiženými jedinci a pozornost druhých.
 
Takže co? Stojí nám za to prožít krystalickou jednoduchost za cenu, že "jenom" plně budeme, nebo si raději necháme ty svoje dramátka a zároveň se ochudíme o hluboký klid v duši a plnost prožívání? Pojďme udělat kompromis a zkusit to na jeden jediný den. Kdykoliv se nám mysl zatoulá a my se zaobíráme něčím, co objektivně nesouvisí s aktuálním tady a teď, dejme si pár nádechů a vraťme pozornost do svého těla tak, abychom opět mohli navázat kontakt s tím, kde se momentálně nacházíme. Joa, nezapomeňte, že „nejde mi to“ je ve skutečnosti jen prosté „nechci“.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 36 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -