... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

31. ledna 2020 - VNITŘNÍ HLAS

31.1.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 31. ledna 2020
VNITŘNÍ HLAS
 
Říká se, že vnitřní hlas je šepot samotného Boha, který nás provází a ochraňuje. Abychom jej ovšem mohli zaslechnout, musíme splnit několik podmínek. Tou první je ticho v našem nitru, abychom hlas vlastního nitra vůbec zaslechli. Hlava přeřve všechno, sprostě si bere veškerou naši pozornost, plive po nás strach a lži a my jí to všechno žereme.
 
Jako třeba tu o tom, že žádný vnitřní hlas nebo intuice neexistuje a pokud jo, tak my jí rozhodně neoplýváme. Větší nesmysl už snad neexistuje. To, že s ní odmítáme být v kontaktu, a to především ze strachu, že bychom pak opravdu museli dělat věci, které si přejeme a jsou pro nás důležité, ještě neznamená, že neexistuje.
 
Základní otázka dnešního dne tedy zní: chci následovat svůj vnitřní hlas? Chci být samostatnou jednotkou, která nepotřebuje potvrzení z vnějšku, že věci dělá správně? Je pro mě důležitější být zadobře a přijatá ostatními, nebo být zadobře se sebou?
 
Jestli máte odvahu, pojďme do toho. Už teď naše hlava ryčí na plné obrátky. Nechme ji, umlčet ji nelze. Můžeme se od ní ale elegantně vzdálit do osobních hlubin, kam ten humbuk nedolehne, a tím se paradoxně a naprosto jednoduše přiblížit svému vnitřnímu hlasu. A jak jej poznáme? Opět jednoduše, prostě to musíme zkusit. Roky jsme ho opomíjeli, tak musíme znovu vybudovat funkční vztah. Následujme hluboká nutkání, pocity, že bychom něco měli a pokud pro tyto impulsy nemáme racionální vysvětlení, o to větší důvod je zkusit.
 
Vnitřní hlas je totiž hluboce spjat s důvěrou a odvahou riskovat. Jestliže jej chceme následovat, abychom se v životě vyhnuli nepohodlí, rovnou to zabalme. Chovat se podle něj rozhodně neznamená dělat věci správně, ale dělat věci tak, jak je pro nás důležité a zdravé. Byť tomu zrovna v tuto chvíli úplně nerozumíme.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 36 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -