... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. února 2020

3.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. února 2020
BOJOVÁNÍ
 
Je těžké sundat brnění, které nám téměř přirostlo k tělu. Naše výbušnost, oponování a agresivita nás chrání před případnými útočníky. Kdo by si taky troufl na někoho, kdo by měl mít zbrojní pas na pusu. A v tom je právě kámen úrazu, málokdo. Snad jen ti, kdo jsou ještě agresivnější a hádavější. A Ti paradoxně potvrdí, že v tomhle světě na nás nic dobrého nečeká.
 
Rytíř mraků sice na první pohled působí neporazitelně, ale pod brněním tluče srdce vyplašeného ptáčete. A čím větší strach, tím silnější pancíř. Jeho důvěra a pocit bezpečí jsou tak nalomeny, že opravdu věří, že bez brnění se v životě neobejde. Bohužel, pravda je taková, že dokud nezíská tu pravou odvahu brnění sundat, jeho pocity zrady a opuštění nikdy nebudou vyléčeny.
 
Můžeme to udělat jako vždy – zařvat, otočit se zády, prásknout dveřmi. Anebo můžeme svou obvyklou reakci zkusit na pár nádechů oddálit a prozkoumat, co se v sobě snažíme přebít. Pro bojovníka je jednodušší useknout někomu hlavu než dát najevo, že ho něco zranilo. A právě vědomí toho, že jsme zranitelní, nás může vyléčit a probudit zapomenutou a zlomenou důvěru v kontakt s druhými. Dokud budeme obrněni, nikdo se k nám nepřiblíží a my nikdy nezažijeme to, po čem niterně tak toužíme, po kontaktu, intimitě a možnosti být přijímaní takoví, jací doopravdy jsme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 28 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -