... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. unora 2020 - TADY A TEĎ

4.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. února 2020
TADY A TEĎ
 
Po náročném začátku týdne dnes bude k dispozici lehká a příjemná energie, kterou můžeme využít například k jemné sebereflexi a prozkoumání vlastních mechanismů obrany. Dvojka Duhy v sobě nese jasný návod, jak na to. Rozhodně není nutné se v sobě sveřepě šťourat, stačí jen zastavit ten neustálý úprk z přítomnosti do hodnocení minulých příběhů a obav z budoucích situací.
 
Zkusme se spojit s jakoukoliv činností, kterou právě konáme. Pokud pijeme kávu, pak nekoukejme do mobilu. Pokud zrovna máme vymýšlet nějaký projekt, neodkládejme to čtením zpráv. Pokud se máme věnovat dětem, nesepisujme u toho nákup. Je tisíc výmluv, proč je to tak nemožné. Ale stačí chvilka poctivého praktikování a naše nekonečné krmení vyhladovělé duše se může proměnit v příjemný stav bytí, který spontánně přináší odpovědi a vysvětlení.
 
Jestliže máme pocit, že se nám v životě něčeho nedostává, jsme málo přítomní. Jedině v přítomnosti je možno prožít pocit spokojenosti bez ohledu na podmínky. Zastavení se a kontakt s dechem je dnes odpovědí na všechno - na stres, strach, frustrace, paniku, výčitky, lítost. Naše tělo je chrám a náš dech konejšivá síla, která zajistí pocit bezpečí.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 20 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -