... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

5. února 2020 - ÚSPĚCH

5.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 5. února 2020
ÚSPĚCH
 
Pravý úspěch umí vyživit a léčit naši pošramocenou sebeúctu a pocit nedostatečnosti. Pokud tu ale zrovna není, je to jasný signál, že se o léčení těchto témat máme postarat sami.
 
Pokud úspěch přijímáme s pokorou, pak také lehčeji akceptujeme, když se začne pozvolna vytrácet. A on začne, stejně jako slunce padá k západu a tma ukusuje z měsíce. Kdybychom chtěli úspěchu vládnout, vzepře se. Možná se nějakou chvíli nechá ovládat, ale nakonec se naše arogance promění v kolaps. Pokud úspěch přijímáme s pokorou, pak nemusíme mít strach, že nás ovládne pýcha a tento světlý moment svého života si můžeme z plna hrdla užít. Pokora obejme stud, že se nám v danou chvíli daří a zamezí sabotáži prožitku radosti a sebevědomí.
 
Úspěch je větší téma, než bychom si byli ochotni přiznat. Všichni se jím potajmu zaobíráme, všichni chceme být přijímaní a všichni chceme zažít pocit obdivu. Je jedno jakou strategii zvolíme, ale každý máme něco, čeho chceme dosáhnout a s čím si připadáme výjimeční – peníze, vzhled, hmotné statky, vzdělání. Ten, kdo tvrdí, že nic z toho mu není blízké, chce být obdivován za svou skromnost.
 
To vše je lidské a v pořádku, pokud o tom víme a naplnění těchto svých neprožitých dětských potřeb se nestane hnacím motorem našeho života. Takže, pokud se vám dnes daří, užijte si to. Pokud máte pocit že ne, neupadejte do sklíčenosti a místo toho dopřejte svým vnitřním částem náležitou péči a pozornost.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -