... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. února 2020 - ÚSPĚCH

6.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. února 2020
ÚSPĚCH
 
Téma úspěchu je stále aktuální. Neobsahuje jen to, zda se nám daří, ale je alfou a omegou naší identity. Definuje naše místo ve světě a obraz toho, zda se cítíme milovatelní. Ano, je to velmi povrchní, spojovat lásku s úspěchem, ale pokud tento pohled připustíme, může se nám dostat mnohého vysvětlení. 
 
Pokud nezdravě lpíme na vnější zpětné vazbě, a je jedno, zda je pozitivní nebo negativní, nejsme si v prvé řadě jisti sami sebou. Nikdo nám v dětství nepotvrdil, že to, co vnímáme a prožíváme je v pořádku a je to prvořadé. Byly nám vnucovány pravdy a hodnoty, které postupně ušlapaly naši spontánnost a opravdové potřeby. A míra dodržování těchto pravidel určovala, jak moc jsme přijatelní.
 
Včera jsme měli příležitost si úspěchy užít. Dnes se pojďme podívat na to, co v nás definuje vztah k nim. Jaké představy o našich potřebách, potažmo nás samých, nám byly násilím vtisknuty, za co nás rodiče kladně hodnotili a v neposlední řadě, jaké jsou naše aktuální podmínky, za jakých si dovolíme cítit se uspokojivě.
 
Prokousat se krustou úspěchu je velká výzva. Čím větší oslnivost, výkon a nekompromisní tah na branku tím větší panika, že bez toho jsme nic v prachu cesty a pro naše rodiče nikdy nebudeme dost dobří. Hrát tuhle hru je cesta do pekel nebo k infarktu. Na splněná očekávání už je příliš pozdě. Za to je ale pravý čas obejmout a ocenit to vyděšené dítě v nás, které v každém momentu svého života dělá maximum, aby mu rodiče věnovali prchavý úsměv.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 19 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -