... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. února 2020 - MOŽNOSTI

7.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. února 2020
MOŽNOSTI
 
Vídávám je často – dravce, co krouží nad krajinou, solitéři svého života a ztělesněnou svobodu pohybu a bytí. Vždycky se sebe ptám, proč nejsou v hejnech jako jiní ptáci. Co je tak naplňujícího v osamělém posedávání na stromech uprostřed polí.
 
Kdykoliv se zasekneme v nějaké situaci nebo životní fázi, naše vnímání možností se zúží na pár katastrofických scénářů. Jako by nám někdo vytrhal perutě a my se plácáme na místě. A pokud tomuto obrazu uvěříme, právě jsme zradili svou sílu. Dvojka Ohně v sobě propojuje možnosti a odpovědnost za svou sílu. Jen v případě, že si uvědomujeme obé, můžeme prožívat svobodu a samostatnost.
 
Až si dnes budeme zase na něco stěžovat a budeme nespokojeni s podmínkami, které jsme si sami nastavili, nebo s nimi alespoň minimálně souhlasili, upřímně se ujistěme, zda je to opravdu tak patová situace a zda náhodou za hranicí naší komfortní zóny není nekonečno možností. Pokud jsme měli tolik síly a energie vytvořit si tak nepohodlný životní metrix, pak rozhodně máme sílu ho přetvořit v něco smysluplnějšího.
 
A když se náhodou stane, že pro dnešek žádnou možnost změny neuvidíme, stále je tu k dispozici změna vnitřní. Když už dnes nemůžeme mít svobodu ptáka letícího nad krajinou, můžeme si dopřát pocit svobody v tom, co aktuálně prožíváme a kde se nacházíme.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -