... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. února 2020 - KAŽDODENNOST

10.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. února 2020
KAŽDODENNOST
 
Energie dnešního dne nám bude nabízet k přemýšlení téma osobní spokojenosti. Zkusme se zamyslet nad tím, co to pro nás vlastně znamená, jak si ji představujeme a jak poznáme, že jsme spokojeni. Často se ke spokojenosti váží nějaké vnější podmínky a dokud nejsou naplněny, my nemůžeme spokojenost svobodně prožívat. Lze vůbec cítit spokojenost bez ohledu na vnějšek?
 
K opravdovému štěstí stačí velmi málo, stačí si ho jen uvědomit. A k tomu, abychom si ho mohli uvědomit, se potřebujeme zastavit a prožít aktuální přítomný okamžik. Ve všem, co děláme a kde se nacházíme, je obsažena esence štěstí. Buď ji skrze přítomný okamžik procítíme, nebo nás zaměstná frustrace naší hlavy a přesvědčení, že ke štěstí nám něco chybí.
 
Osmička Duhy nám připomíná, že bytí tady a teď máme pěstovat každý den a v každém dni je střípek uspokojivého naplnění. Pokud vyhlížíme radost v dálce, pokud si dáváme právo být šťastni jen až docílíme předem určených met, naše každodenní radosti nám utíkají mezi prsty a spolu s nimi i samotný princip spokojenosti. Tak jako všechno, i spokojenost je pouhou otázkou úhlu pohledu. Buď zaostříme na uspokojení v tom, co žijeme a máme a své štěstí postavíme na drobnostech, které jsou k dispozici nebo život obětujeme přípravám na štěstí, kterého se nikdy nedočkáme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 13 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -