... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. února 2020 - VEDENÍ, DO NITRA a MISTR

12.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. února 2020
VEDENÍ, DO NITRA a MISTR
 
Já věřím, že jsme pod ochranou. Je jedno zda ji vidíme jako Boha, strážného anděla, svou duši nebo vyšší inteligenci. Věřím, že je tu něco, co neustále bdí nad naší nevědomostí a někdy až urputně se snaží probudit nás do ulevující pravdy.
 
Pokud přijmeme, že chvíle, které nás šokují, otevírají zranění či jsou jakkoliv nepohodlné, jsou tou nejléčivější variantou, která mohla a měla nastat, mizí boj. Ach ano, místo spolupráce s danou situací se můžeme odpojit do úvah, jak by asi mohly vypadat ty horší scénáře. Ale pokud udržíme pozornost v přítomnosti a přestaneme si stěžovat nebo vzdorovat, otevírá se nová realita plná vhledů.
 
Nepohodlí, které se nám děje, tu totiž není pro to, abychom živořili, ale proto, abychom se mohli konfrontovat se svým starým zapouzdřeným strachem. Jistě, bylo by jednodušší nechat ho v klidu spát a mít prima život, ale z nějakého důvodu vyšší instance seznala, že táhnout jej s sebou je prostě zbytečné. A navíc, v každém strachu přebývá zrnko síly a každý strach je jen přímou zkratkou k tématům, která nemáme zpracována a bytostně nás obtěžují.
 
Až nás to dnes opět někam povleče proti naší vůli, přestaňme se na chvíli vzpouzet a raději prozkoumejme, před si myslíme, že nás má náš nastartovaný vzdor ochránit. Můžeme se tak dostat až na dřeň vlastní bolesti a to je také jediná cesta, jak ji zmírnit. A hádejte co, právě v epicentru naší bolesti, ehm, ne našeho dramatu, sedí Mistr jak alipaša a čeká, až mu přineseme žákovskou, aby nám mohl zapsat tu vysněnou pochvalu a jedničku s hvězdičkou.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 10 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -