... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

13. února 2020 - PROJEKCE

13.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 13. února 2020
PROJEKCE
 
Vidět okolní realitu takovou, jaká doopravdy je, je téměř nemožné. Vždy nás něco ovlivňuje – aktuální nálada a fyzický stav, to, v jaké situaci se nacházíme a co nám připomíná, jak vypadá daný člověk, se kterým máme zrovna něco do činění a s kým si ho naše podvědomí plete.
 
Sedmička Vody nám připomíná, že svět je jedno velké projekční plátno a my jsme projektor. Všechno, co s námi nějak rezonuje a vyvolává kladné či záporné emoce, je odrazem vnitřního filmu, který momentálně máme v projektoru založený. Je to přirozené a mají to tak všichni, není se za co stydět a proč bičovat. Potřebujeme jen jednu jedinou instrukci, abychom mohli v klidu a plnohodnotně s projekcemi žít, a tou je bdělost a uvědomění, že projekce jsou jen pomíjivé iluze, kterým nelze věřit ani se s nimi identifikovat.
 
Projekce se projevují velmi jednoduše – rychlými soudy, domněnkami, přesvědčením, že to, co kolem sebe vidíme, je pravda, od které se můžeme odpíchnout a na ní založit další domněnky a soudy. Proto, až dnes budeme příliš rychle jasno, tak zbystřeme. Možná je to totiž všechno úplně jinak… A pokud už už přemýšlíme jak, tak jsme opět nalítli vlastním projekcím. Nezbývá než zůstat otevření a se špetkou odvahy se otevřít pravdě a odhodlat se vidět věci takové, jaké doopravdy jsou. Ne jaké si je přejeme mít nebo jakých se bojíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 12 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -