... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. února 2020 - NIC

14.2.2020|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. února 2020
NIC
 
Naše mysl se potřebuje o něco opřít, potřebuje záchytný bod, aby mohla vystavit varianty, zkrátka potřebuje aspoň něco, aby mohla fungovat. Uvrhnout mysl do nicoty znamená paralyzovat ji a odsoudit k panice. Bude šátrat a hledat jediné stéblo, ze kterého udělá seriózní betonový základ novým příběhům, představám a očekáváním.
 
Co se ale doopravdy děje, kdyže se nemáme čeho chytnout? Opravdu kolabuje náš život, nebo jen kolabují představy, jak by měl vypadat a jak by měly konkrétní situace dopadnout? Je paradoxní, že když se výčet možností rozšíří na úroveň nekonečna, vyvolá to v nás o hodně větší paniku, než když máme na výběr z několika neuspokojivých variant. Sáhnout do prostoru a vybrat tu jednu totiž vyžaduje hlubokou důvěru, čím méně máme indicií, tím více se musíme spoléhat na vlastní, často pro okolí nevysvětlitelné, pocity.
 
To, že dnes, a možná i následující dny, nic nepůjde podle našich plánů, ještě neznamená, že se proti nám svět spiknul. Možná jen jsou naše plány v důsledku tak destruktivní, že se Existence rozhodla zasáhnout. Využijme momenty zaseknutí a stagnace ve svůj prospěch a prozkoumejme strachy, které to vyvolává. Navedou nás do míst, kde opět můžeme zažehnout důvěru a odvahu konfrontovat se se samotným Vesmírem.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 11 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -