... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Petr Bakalář : Tabu v sociálních vědách

16.9.2014 - 20:09Mortina
Pustila sem se do ní...obávám se, že jí nedočtu. Autor se tváří jakože je to věděcká publikace - spousta dat a informací se jí nedá upřít - ale i tak z něj mám pocit, že je to normální nácek. :45: Hodlala sem jí dočíst na sílu dle hesla "poznej nepřítele" ale já to asi nedám...max. deset stránek a pak si musím dát pár stránek oraz. :33:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tabu-v-socialnich-vedach-31372

Příspěvky v diskuzi (23)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
charri
Offline
16.9.2014 - 20:13
0|0
 
charri
Jo působí jako nácek, ale co se týká problematiky romů, popsal to sqele :6: a co je nejlepší tak pravdivě, četla jsem a líbilo se, neříkám, že vše, ale tohle jo :44:

.....a můžeš mě klíďo vycenzůůůůrovat :10:
Upraveno: 16.9.2014 - 20:14, charri 
Mortina
Offline
16.9.2014 - 20:15
0|0
 
Mortina » charri
Tak tak...tak na 50% má pravdu...ale v kuse se to číst nedá. :36:
Četlas knížku nebo jen nějaký výňatky? Já že totiž dokud to byly výňatky, tak to šlo. :44:
charri
Offline
16.9.2014 - 20:17
0|0
 
charri » Mortina
Knihu v rámci studia, byla to Psychologie romů, teda pokud si to dobře pamatuju.....víc jsem nečetla, bo mě to nezajímalo.....ale zajímalo by mě kdes k tomu přišla ty .... :10:
Mortina
Offline
16.9.2014 - 20:19
0|0
 
Mortina » charri
No, on toho napsal víc.
No já k tomu přišla přes ty úryvky...zaujalo mě to a tvářilo se to inteligentně...ale vcelku se to fakt nedá. Mám jí už dlouho...ale teď po přestěhování mám čtenářský období, tak sem se do ní pustila...ale asi to fakt nedám...
Freja
Offline
17.9.2014 - 7:27
0|0
 
Freja
No,já nečetla,ale ten pán teda fakt nemá nejlepší recenze :33:

Já si koupila taky zajímavou psychologickou publikaci "Pravda a lež v partnerství",v levných knihách mne zaujala hlavně cena :5:
Ale je fakt dobrá.Si kup radši tu. :4:
Mortina
Offline
19.9.2014 - 10:16
0|0
 
Mortina » Freja
Pokud bych potřebovala knihu, která by mi momentálně byla v partnerství něco platná, tak by to spíš bylo něco jako "zločin a trest" :10:
Freja
Offline
19.9.2014 - 10:32
0|0
 
Freja » Mortina
Tak to není jen o partnerství,spíš o lži obecně,o vývoji, funkci,druhy lží a tak....za dvacku parádní čtení do vlaku :5: :44:
10_GOTO_10
Offline
19.9.2014 - 15:01
0|0
 
10_GOTO_10
neznám, si počtu :1:
jj, škoda že to má tolik stránek :22: - chtělo by z toho udělat nějakej (max)5ti minutovej "virál" na YouTubu, ne? :5: :5: :5:

Jinak, tadyty "kontroverzní" teorie (jako třeba rasismus, eugenika, rasové/národnostní genocidy, apod) - vůbec si nemyslím, že by byly mimo - naopak jejich přítomnost je zcela reálná a existují tu z logických/a tedy z přirozených/ důvodů.
Tvářit se, že neexistují, anebo o nich zakazovat rozvíjet debaty, považuji za strkání hlavy do písku.
Mortina
Offline
20.9.2014 - 0:44
0|0
 
Mortina » 10_GOTO_10
Ja prave strkat hlavu nikam nechci - proto to ctu...je to narocny cteni....a tak pausalne....komunismus je taky prima ideologie...pruser je, ze s temahle vecma lidstvo proste neumi zachazet a konci to spatne.... :45: dneska nam pod kotlem zapaluje humanismus...myslim ze jestli nekdo nerekne razne dost, spolknne nas to jak malinu. :33:
10_GOTO_10
Offline
21.9.2014 - 0:27
0|0
 
10_GOTO_10 » Mortina
no, ona každá ideologie je ve své podstatě "bezva" (je totiž ideální :10:).
..blbý, že se v těch teoretických systémech pak začnou vyskytovat lidi :5:, kteří se v nich neřídí srdcem, ale snaží se být vypočítaví až prospěchářští...což je (opět) vlastně jen přirozený rys.
Proto moc nechápu ony konstruktéry různých -ismů, že mohli vymýšlet něco, co stálo a padalo na lidském ideálů, či předpokládalo dlouhodbě slepé jednání ve prospěch celku. (tedy na nereálných předpokladech).
Přitom Ti lidi nebyli určitě žádní blbci (myslím, ti, co třeba propagovali komunismus, a tak...).
Tak jestli to měly jen jako "mantru pro davy", aby si získali "ideální (a nejlépe spravedlivou) myšlenkou" jejich podporu???
Ale zas je fakt, že "nepřítel" je skoro ve všech těchdle ideologiích - bez něj by to také nešlo...asi by nebylo na koho pak svádět neúspěch a prodloužit oné idelogii "život" :5: :5: :5: ??

Proto si myslím, že "neumí zacházet" je nepřesná formulace - je to, jakobychom chtěli naučit psy žrát seno a stavěli na tom nějaký ideální systém :5: ..takže to vlastně nekončí špatně, ale "dobře", protože se vše srovná do přirozeného stavu.

Humanismu nás spolkne???
- já nevím co si pod tím mám představovat. Jakože člověk se má k jinám chovat "lidsky" (tedy podobně jáko sám k sobě?), anebo jde o renasanční pohled, který se (po skončení středověku) začal odklánět více k pozemským věcem a začal tak lidstvo sekularizovat?
Ještě mne napadá, že na humanisty se hodně nadává v internetových diskusích a za viníka jejich expanze, je uváděn V. Havel...nevím docela mi to příjde líto, když si jej takhle berou do huby..já jej vnímal (jakožto dnes již pamětník :10:) jinak; ale tak zas chápu, že pro řadu lidí to byly změny (ekonomické, pracovní i společenské...) a né vždy proběhly podle jejich představ, tak mu to pořád něják "nemohou odpustit" :33:
Mortina
Offline
21.9.2014 - 0:38
0|0
 
Mortina » 10_GOTO_10
Ja si myslim, ze kazdej clovek v urcity fazi zivota propadne nadseni a idealuum a predstave, ze neco muze fungovat ku prospechu vsem....a v tyhle zivotni fazi podle me vznikaj ty -ismy :10: v tu chvili holt asi zapomenes, ze lidi sou nastaveny jinak.


...humanismus, kterej nas spolkne...no, nevim jak to vysvetlit aby z toho zas nebyla vasniva debata, ktera stejnak nikam nevede...a spis sem asi mela pouzit slovo pseudohumanismus, protoze ten na to sedi z myho pohledu spis...ale myslim tim tkovy to eutanazie neni o.k. - Odlozeni v LDN je o.k. Trest smrti neni o.k. - Dozzivotni vezeni je o.k....ja tyhle veci vnimam jinak proste. Havla bych do toho netahala...myslim si o nem sice svoje ale na to aby nastartoval tenhle trend prakticky v cely stredni evrope byl podle me malej pan...
10_GOTO_10
Offline
21.9.2014 - 0:55
0|0
 
10_GOTO_10 » Mortina
jo, rozumím - já tomu říkám "politická korektnost" (ono se to netýká jen politiky) - vlastně jde o populistický postoj, kterým si člověk vylepšuje svůj vzhled u veřejnosti. Samozřejmě, že mu nejde o řešení problému, ale o popularitu - takže ten postoj pak vlastně záleží jen na momentální společenské náladě.
Dnes je to "pseoudohumanismus" -- blbý, že jakmile se nálada ve společnosti otočí, začnou být populární zase jiné názory (často opačné). Dnes se třeba pseudohumanistům vyčítají přistěhovalci a měkký/laxní postoj vůči "zájmům společnosi"..já myslím, že je to přirozené po docela dlouhé době totáče, kdy se nikdo nedostal k nám...ale ani nikdo od nás ven :5: a všici museli "klapat brázdu"..teď jedeme zase v opačné vlně (si myslím) --- jasněže se to zase časem srovná, ale jen doufám, že ty výkyvy nebudou moc velké...bych tu měl nerad za pár let regulerní koncentráky pro cigány a araby(třeba)..až se lidi v EU naserou a zvolí si zase někoho, co nabídne rychlé a konečné řešení...
Mortina
Offline
22.9.2014 - 12:49
0|0
 
Mortina » 10_GOTO_10
Presne o ty "politiccky korektnosti" se v knizce pise hned v uvodu. :44:
Me by "pritehovalci" nevadili - ovsem za predpokladu, ze budou mit stejny povinnosti jako ja, coz se bohuzel nemaj....mam tim na mysli to, ze kdyz dostanou pokutu, tak na to kaslou, protoze se vyhledove stejne vratej domu tak proc by to resili. Samozrejme ze tim nemam na mysli lidi, co se sem prestehovali definitivne, maji tu trvaly bydliste, praci atd. Sama ted ziram s hubou otevrenou kolik lidi se po Praze pohybuje z Bulharska, Rumunska, Kosova atd...co tu ve skutecnosti delaj nema cenu rozebirat...tahle imigacni politika je sakra spatne.....a bohuzel to pak vede k preferencim radikalnich skupin...pritom by stacilo bejt politicky "nekorektni" aby si tu clovek co tu chce normalne zit nepripadal jak sikanovana mensina. :33:
Freja
Offline
22.9.2014 - 14:18
0|0
 
Freja » Mortina
No,já nevim,jestli nás spolkne pseudohumanismus,ale docela velkej problém vidím v tzv.pozitivní diskriminaci menšin.
Tohle není jen problém Český republiky,vyrovnávají se s tím nějakým způsobem všude.

http://trinkewitz.cz/?p=451
Mortina
Offline
22.9.2014 - 16:08
0|0
 
Mortina » Freja
To jde ruku v ruce :44: a sem si vedoma toho, ze to neni jen u nas. :30: o to vic je to desivejsi....
movvin
Offline
22.9.2014 - 16:12
0|0
 
movvin » Mortina
Mě se zas stavěj chlupy na zádech, když pomalu všude natrefím na lidi, čísla kont a všemožně citově vydírající klipy, které nás nabádají abychom finančně pomohli tady nemocnému dítěti, tuhle zase týraným matkám, nebo vážně nemocným...... no prostě je toho tolik, že si říkám a co dělá stát s našimi daněmi, proč se o naše občany nedokáže postarat?
movvin
Offline
22.9.2014 - 16:15
0|0
 
movvin » Freja
:22: no vidíš jsi mi připomněla, že jsem se chtěla stavit na magistrátu podepsat tu petici měst a obcí.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/svaz-mest-a-obci-zada-v-petici-vladu-o-reseni-socialnich-problemu--1387498
Freja
Offline
23.9.2014 - 7:43
0|0
 
Freja » movvin
Tohle všechno nám slibovali před posledníma volbama,že se bude řešit... :4:
Zatím se cosi hnulo jen s těma nájmama.

Petice :5: Jo,nedávno se náš pan starosta fotil s dětičkama,co přinesly petici za odstranění automatů a sliboval hory doly....nejčko podává magistrát protest proti stejný petici,která má probíhat souběžně s volbama. :36:
Freja
Offline
23.9.2014 - 7:44
0|0
 
Freja » movvin
Reklama na UNICEF je bezkonkurenčně nejbrutálnější :21:
Mortina
Offline
23.9.2014 - 11:43
0|0
 
Mortina » movvin
Ja bych ti to rekla, co s nima delaj...jenze to bych se pak musela z titulu moderatora sama smazat :14:
Upraveno: 23.9.2014 - 11:45, Mortina 
Mortina
Offline
23.9.2014 - 11:44
0|0
 
Mortina » Freja
Kazdej politik vi moc dobre s kym se kdy vyfotit aby se mel moooooc dobre. :36:
Freja
Offline
23.9.2014 - 11:48
0|0
 
Freja » Mortina
Nemaž se vodvaž se :5: ..nebo namaž se :10:
...a vyfoť se se starostou :6:
Mortina
Offline
23.9.2014 - 12:00
0|0
 
Mortina » Freja
Von byu se sem mnou nefotil...z toho by nic nemel. :2: leda by se fotil v ramci kampane : soucitim s bliznimi ducha mdleho. :10: :10: :10:

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -