... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

14.11.2014 - 8:42

Diskuze k článku: Proč takoví rodiče?

Příspěvky v diskuzi (1)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Glimmer Man
Offline
14.11.2014 - 11:09
0|0
 
Glimmer Man
Zajímavé zamyšlení. Myslím, že to jejich chování pramenilo z nějaký tý podvědomý snahy své dítě chránit před "světem".

I když je v tom trochu logický paradox, tak v nějaký rozumný míře to smysl asi má. V mým pojetí ten smysl vidím v nezakrývání reality. Naopak ve vytváření bludů rozhodně ne.

Ale když chce někdo chránit příliš, nesmyslně a nezdravě, tak vznikají extrémy. Tento extrém je takový lehký, prostě dítěti nalžu, že je nemocný a že má bejt raději doma, než abych ho musel hlídat co kde dělá, a bát se, v jaký stavu se vrátí domů a nebo jestli se vůbec vrátí. Když to pokrátím, tak je to stejnej princip, jako šoupnout dítě k TV, abych měl trochu toho klidu.

Takový extrém pak může vygradovat do špatnej mezí, jako například případ před pár lety ze sousedního státu, kdy pán chtěl chránit dceru před světem tím, že ji nepustí ze sklepa. A pro jistotu tam své děti ještě pomnožil. Vcelku by mě zajímalo, jestli opravdu věřil tomu, že ji chrání.

Tak jako tak... od jistý chvíle už nejsme děti. A od tý chvíle je to na nás. Takže neustálý výmluvy na rodiče jsou jen frázema zakrývající vlastní neschopnost. Všechny zažitý věci můžeme přepsat a změnit. A můžeme převzít vlastní zodpovědnost. A to si myslím, že se tazatelce povedlo, takže jedině dobře.

Já osobně neřeším proč mám takový rodiče, ale řeším, jak a co budu se sebou dělat, nebo na co se vyprdnu... :6: :6: :12:
Upraveno: 14.11.2014 - 11:10, Glimmer Man 

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -