... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Jak nepoorat...

23.1.2014 - 10:33Mihule
Jdu s tím na vás, drahoušové, bo si už nějak nevim rady... A nevim, do kterýho koutku bych to měla šupnout... Raďte, baby i radimové...
Mám já jednu...nejhorší kamarádku...blbý označení...no asi jo, ale výstižný. Simona je příšerná ženská. Zosobnění hurikánu. Štír, sobec, intrikán, mrcha... Mám jí ráda. Pomohla mi, podpořila mně, věřila mi. Nemluvila, konala, konejšila... A nedávno se jí stalo něco nepochopitelnýho. Její dospělá mladá dcera zemřela dost blbě. Zbyla jí malá, pětiletá asi. Simča truchlí po svém, dost otevřeně, až vežejně, bloguje, sdílí fotky, videa, angažuje se. Ale mam trošku osobní potíž s tím, že to dost blbě působí na tu malou holčinu. Vlastně sdílí emoce mámy, jako dítě je ještě pomnožuje a vlastně tak truchlí dvakrát...minimálně. Natvrdo, bez ohledu na tragiku věci, myslím já si, že tak malý dítě by si poplakalo, absolvovalo nějaký stavy nejistoty, ale po pár měsících by poněkud pozapomnělo... Asi by si vzpomněla na souvislosti, situace, věděla by že plyšáka má od sestřičky co je v nebíčku, ale nemělo by to mít ten tragickej rozměr... A co řešim já? No vlastně nedá mi to, chce se mi s tou Símou o tom promluvit, je mi tý malý nějak líto, ale zas je mi blbý na mámu vybafnout - nepřenášej svůj žal na to ubohý dítě, ona má šanci to překonat i kdyby ty ne... Fujky já umim bejt hnusná, no ale možná mi trochu rozumíte... Zas nebožka matička říkávala - drž hubu a nic se ti nestane... A možná to tak zoufale vidim jenom já? Nechci tý Símě ubližovat víc než je nutný, ale prostě na to musim nějak furt myslet... Tak do mně, drazí...

Příspěvky v diskuzi (82)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Celkem stránek: 2
12
Glimmer Man
Offline
23.1.2014 - 10:46
0|0
 
Glimmer Man
V první řadě je zajímavej tvůj popis její osoby = "sobec, intrikán, mrcha - pomohla mi, podpořila mě, věřila mi". To celý hned vedle sebe. Dle mý teorie o neslučitelnosti vlastností něco takovýho není možný. Takže soudím, že jsi jí odhadla špatně a nebo sis její "pomoc" vyložila špatně... To je ale vedlejší.

Jsou dvě možnosti - krutá pravda - prostě to na ní vybalit a nechat jí to nějak zpracovat a doufat, že jí to secvakne a ideálně co nejdřív.

A nebo jí prostě nechat bejt, protože každej je nějakej a vyrovnává se s tím po svým. Tím, že jí do toho budeš kecat jí pak stejně nepomůžeš. A v takovým případě - pokud se teda chceš angažovat, tak se zaměř na tu vnučku (pochopil-li jsem to dobře, že to je vnučka, jejíž máma umřela). Asi bych do ní nehustil, že nemá truchlit a ani bych jí nevysvětloval, proč babička truchlí. Na tobě tak nebude řešit truchlení, ale ukázat, že svět není jenom smutnej... to jde lehce... například poslat tam svoje děti ať jsou s ní hrát a nebo ji sama někam vzít nebo tak nějak. Rozhodně není dobrý, když jí přibude do života třetí truchlící... Málá by měla pochopit, že svět se nezbořil a život jde dál a že pořád je někde světlo...
rotvajler.rocky
Offline
23.1.2014 - 10:51
0|0
 
rotvajler.rocky » Glimmer Man
:44: tak nějak si to myslím i já.
Pithecanthropus erectus
Offline
23.1.2014 - 11:01
0|0
 
Pithecanthropus erectus
stejně jako Glimm si myslím, že jde o neslučitelné vlastnosti, pokud ona Simona není člověk hysterický, kdy její jednání je podřízeno momentálním emocím všeho druhu.

S každým člověkem se dá promluvit...záleží na tom, jakým jazykem k němu promlouváš, jaké máš argumenty a jakou zvolíš příhodnost chvíle a taktiku.
Mortina
Offline
23.1.2014 - 11:11
0|0
 
Mortina
Tak nejdřív chci napsat, že "sobec, intrikán, mrcha" se nemusí nutně neslučovat s "pomohla mi, podpořila, věřila"...
Sou lidi (pro vás bezvěrce se mi nechce vyloženě napsat štíři ale vzhledem k tomu, že to chápu a mám podobně, něco na tom asi bude), který by se pro svoje milý rozkrájeli na nudličky...nesoudili, pomohli do posledního dechu. Na druhou stranu, lidi, který jim milý nejsou, dokážou s ledovým klidem nechat zdechnout žízní, případně jim do poslední sklenky vody kopnout aby se zcela vylila...tolik na úvod. :14:

Jinak Mihu, já bych jí to řekla na rovinu...normálně to na ní vybal...myslim, že to dá...ale v klidový chvíli...ideálně děti někde v tahu a vy dvě v klidu, kafe, povídání...a říct jí jak to vidíš a co si myslíš...zdůraznit jí, že to neříkáš abys jí dorazila ale že takhle to vidíš ty "zvenčí"... :41:
Upraveno: 23.1.2014 - 11:11, Mortina 
Smazaný uživatel23.1.2014 - 11:26
0|0
 
Smazaný uživatel (silentium)
Jak se píše níže o "neslučitelnosti" - tady souhlas s Mortinou, vztah dvou štírů je poněkud "neběžný"?
K příspěvku - pooráš to asi vždy, a kalibr budeš muset vytáhnout festovní, ale že do toho půjdeš, je mi jasné, dětem pomáháme. :18:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 11:29
0|0
 
Mihule » Glimmer Man
Glime, možná tím, že mně neznáš, nebo že neznáš jí, nebere ti to ten popis...ono málokdo je černej nebo bílej, Simča je vážně vichřice, divoška, blázen v dobrym i zlym...mně má z nějakýho důvodu ráda, bere mně do rodiny. Ale umí bejt tvrdá na lidi, na kšefty, na sebe... Je to máma obou holek, měla je dlouho po sobě. Já si tak nějak řešim spíš to jestli se do toho vkládat, lidsky, duchovně, morálně... Jsem dost daleko abych věci viděla s odstupem a příliš blízko aby mně to nezasáhlo. Ona má kolem sebe rodinu, kamarády, píše si s kamarádama tý dcery, ale jak je pod svícnem tma, zdá se mi že nevidí co se děje s tou malou. Ale jak řikam, možná jen plašim sama sebe...
Mihule
Offline
23.1.2014 - 11:50
0|0
 
Mihule
Teda dík, ne že byste to rozlouskli, ale utvrdili jste mně že nejsem blázen...větší než obvykle... Oni bydlej dosti daleko, nestýkáme se pravidelně, víme o sobě, zavoláme, napíšem...tak to neni úplně na nějakej kafíčkovej pokec...
Glimmer Man
Offline
23.1.2014 - 11:55
0|0
 
Glimmer Man » Mihule
Samo že neznám... můžu reagovat jen podle toho, co píšeš. Ale o to ani nešlo.

Že zemřelá a malá pozůstalá jsou sestry mě nenapadlo, automaticky jsem převídal vnučku, což je ale vcelku jedno.

Tak vzhledem ke vzdálenosti a ne velký osobní blízkosti, tak asi jen ten pokec a prostě jí to říct. Jak, to je na tobě... já se buď nestarám a taktně neřeším a nebo to vmetu úplně přímo.

:48:
Upraveno: 23.1.2014 - 11:56, Glimmer Man 
Mihule
Offline
23.1.2014 - 11:58
0|0
 
Mihule » Glimmer Man
Já vím, Bohumile...pravdi díš...ale nepomáhá mi to... :33:
Mortina
Offline
23.1.2014 - 12:01
0|0
 
Mortina » Mihule
Hele a když je to takhle...co jí navrhnout, že by malá k tobě přijela na víkend...ona si třeba odbrečí o to intenzivnějš, když bude sama a malá z toho na chvíli vypadne...nevim, jen nápad...záleží na okolnostech...
Mihule
Offline
23.1.2014 - 12:05
0|0
 
Mihule » Mortina
Víš co, ona má tři sestry, který malou hlídaj, ta chodí do školky, ke kamarádkám...spíš je to fakt o tom sdílení, prostě je to tak odlišný od toho jak bych reagovala já, nenapadlo by mně tahat dítě na hřbitov, denně jí ukazovat fotky, videa, zdravit do nebíčka...je to až morbidní z mýho pohledu, ta představa života s mrtvou sestrou...
Glimmer Man
Offline
23.1.2014 - 12:11
0|0
 
Glimmer Man » Mihule
Jo, to je blbý... deformující. :30:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 12:13
0|0
 
Mihule » Glimmer Man
Hm...asi...a ve mně se pere - nestarej se o cizí výchovný metody a řekni jí to, ať se to nepodělá... :22:
marhon
Offline
23.1.2014 - 12:18
0|0
 
marhon
mihul, tys mě vytáhla z mojí chaloupky a donutila mě se zaregistrovat. :32:
zrovna řešim obdobnou pani, teda, jen bez toho tragickýho konce. zaujalo mě, jak tu pánové řeší, že sobec nejde dohromady s větou pomohla mi. ale jde. mam právě jednu pani, se kterou si nevim rady. přesně jak píšeš. na jednu stranu je moc hodná, veselá, na druhou stranu... ani nevim jak to popsat. takže tyhle kombinace jdou. samotnou mě bude zajímat, jak se zachováš, páč sama nevim jak se mam zachovat já.
co se týká toho, jestli bych s ní promluvila, kdybych byla na tvým místě, no, asi ne. ona stejně slyšet nebude a co k ní vyšleš, hodí proti tobě a špatná budeš ty. pokud neni hodně vnímavá a podle toho jak píšeš, tak ne, protože jinak by reagovala jinak, tak by mohla k tobě cítit i nenávist. takže já osobně bych ještě počkala. ono záleží, jak je to dlouho, co se to stalo. jestli je to víc jak rok, tak by to asi chtělo promluvit si. jestli ne, tak bych to nechala ještě znít a spíš bych dělala vrbu.
Glimmer Man
Offline
23.1.2014 - 12:18
0|0
 
Glimmer Man » Mihule
Tož asi bude nejlepší to říct, a o zbytek se pak už nestarat.
Mortina
Offline
23.1.2014 - 12:19
0|0
 
Mortina » Mihule
No, mě to tak napadlo...že vim, že když sem já potřebovala "truchlit" a neměla sem na to prostor, tak sem taky dělala blbosti...že by třeba fakt potřebovala den, dva brečet do bezvědomí a vyčistit se tim....já vim, že mě by to tenkrát pomohlo...neudělala sem to a sra*ky sem pak sebou tahala několik let...a eště teď se to ozve... :45:
catibones
Offline
23.1.2014 - 12:23
0|0
 
catibones
Se Štíry komunikuji s největší opatrností :31: a kór když nejsou ve formě :30:
Ale kdybych byla na tvém místě a chtěla pomoct,řekla bych jí"nenič toho kdo tu zůstal".
Pak by záleželo na tom,zda by mi dovolila říct něco víc. :22:
Snad na něco přijdeš,co bude mít opravdu smysl :49:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 12:28
0|0
 
Mihule » marhon
No my jsme si blízký, nějak energeticky, ale když jsme spolu dělaly, peklo... Teď si napíšem, když se to stalo a bylo jí zle, volala mně, ale nějak nevim jak do toho, pokud...chjo... :8:

Jinak vítej, hranatý bráško, to su rád, dáme panáčka vody? :4:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 12:30
0|0
 
Mihule » Mortina
No já to měla podobně, byla jsem děsně statečná qůli ostatním a pak jsem se někde v koutku málem sežrala...a taham asi dodnes... Simča se spíš podle mně stala dobrovolně "vdovou" a tak tu roli hraje sama v sobě i s druhejma...nevim, nechci jí křivdit, každej cejtí jinak...
Mihule
Offline
23.1.2014 - 12:31
0|0
 
Mihule » catibones
Jasně, to se mi děsně chce. Ale pak si řeknu - je to dobrý pro koho... Fakt situace orgánem ke zdi! :8:
atraM
Offline
23.1.2014 - 12:38
0|0
 
atraM
člověče... nějak mi u toho skoro samo naskočilo to "Nejlepší je správně zvolená otázka".

Toto je sice z kantořiny (púvodně něco v tom smyslu jako že "nejvyšší pedagogické umění je správně položená otázka"), ale ono je to asi podobný i v jiných oblastech - kdy lidem nic nepodsouváš, nehodnotíš, nevnucuješ svoje řešení a neděláš z nikoho neschopnýho blbečka. A jak jsem pochopila, o toto Ti taky nejspíš jde.

Holt má holka velkej úkol. Sakravelkej.
Kdo z nás vlastně v dnešní době ví, jak to má správně probíhat, to srovnávání se se smrtí, když se ta bakaná smrt pořád jenom schovává, uklízí a zatajuje?
(Že bychom tu od toho byli tak trochu i my Štíři?)

Víš, když to vezmu z toho pohledu, jaké mám zkušenosti třeba ze systému Rodinnejch konstelací (obzvlášť při ošetřování extra brutus událostí), tak možná ta Simča to nepobírá až tak úplně blbě...
(Malá by to stejně cítila i kdyby se to zametlo pod koberec a obalilo pozitivními nálepkami se šťastnými motýlky -a navíc by to pak za mámu musela bohužel dořešovat později ona - s další kruťárnou v zádech).
Ale samozřejmě nevím - ten zprostředkovaný popis může být zaváějící, ale ty Tvoje instinkty taky třeba nejsou marný...

Stejně myslím, že nepooráš tak ani tak...
Máš ji ráda. Záleží Ti na ní. Myslíš na to. Nevíš si s tím rady. Řekni jí to.

Jen bez nějakýho hodnocení (jestli to dělá dobře nebo ne a jestli ubližuje malé nebo ne).
Třeba jen : jak to ta malá asi vnímá? A jak si myslí, že by se s tím měla vyrovnat, kdyby to probíhalo ideálně.
Upraveno: 23.1.2014 - 12:39, atraM 
Mortina
Offline
23.1.2014 - 12:39
0|0
 
Mortina » Mihule
No, já jí neznám, takže střílím na prázdno...dle mý zkušenosti...takhle demonstrovaná "bolest" není opravdová...vrátí se to jak bumerang...
Háňa
Offline
23.1.2014 - 12:40
0|0
 
Háňa
nepřenášej svůj žal na to ubohý dítě, ona má šanci to překonat i kdyby ty ne...

Tohle přesně bych jí asi řekla ještě dřív, než bych vůbec snad začala uvažovat o tom, jestli je to vhodné, pokud bych měla ten pocit - akorát bych to nepodala rozkazovacím způsobem - hlavně proto, že rozkazovací způsob nepoužívám nikdy - nějak mi není blízký :4:
Řekla bych: " mám dojem, že přenášíš .... "

Jak s tím naloží, to už je její věc.
Upraveno: 23.1.2014 - 12:44, Háňa 
Budd2
Offline
23.1.2014 - 12:43
0|0
 
Budd2 » Mihule
Můžeš to zkusit diplomaticky,ne úplně na plnou hubu,aby se hned neblokla.Třeba něco ve smyslu "koukla jsem se na to na chvíli z pohledu té malé a nebylo to pěkný" - dáš jí prostor na to,aby to zkusila taky a měla možnost si dojít k závěru sama -ty předžvejkaný nemají obyčejně pro člověka takovou hodnotu :4:
marhon
Offline
23.1.2014 - 12:44
0|0
 
marhon » Mihule
přemýšlím, jestli Simča neni střelec. s takovýmhle chováním sem se setkala právě u střelce. teď se do mě pustí všichni střelci.
ale právě u střelce sem se setkala s tim, že nejdřív obrovský emoce, možná právě tim, že se všechno vyplaví a pak se otřepal a bylo zase relativně dobře.
záleží jak tykový věci snáší, jestli se umí vybrečet a oklepat, nebo jestli se v tom smutku utápí, dusí to v sobě a neumí se zvednout.
ono taky záleží na povaze toho člověka.
marhon
Offline
23.1.2014 - 12:47
0|0
 
marhon » Mihule
s tebou panáčka čehokoli. :4: teda, tuhle větu bych si měla asi dobře rozmyslet. :2:
catibones
Offline
23.1.2014 - 12:47
0|0
 
catibones » Mihule
Mi před Vánoci náhle zemřel taťka,takže mám smrt v rodině ještě v sakra živé paměti a taky mám mladší sestru kterou to vzalo.Taky jsem jí musela trochu pomoct.
(....proto jsem taky ráda,že už jsou najdisáci konečne tady,i když trochu v jiné podobě, :25: )

Ptáš se dobrý pro koho??No přece pro toho kdo se neumí bránit,což je dle mého ta malá.
Ne že by to dospělého nebolelo ale má páky na to jak se s tím vyrovnat ale těm dětem by se to snad mělo nějak ulehčit,ne? :12: Nemyslím tím zametání pod koberec.
Smazaný uživatel23.1.2014 - 12:57
0|0
 
Smazaný uživatel (alassea) » catibones
ťažká rada...obzvlášť keď je to štír,tak ako moja sestra.
Je pravdepodobné,že sa jej to dotkne,pretože robí najlepšie čo vie-s najlepším zámerom malej neublížiť,ale asi by som jej to asi aj tak povedala,zasiala semienko,ktoré po čase niečo v nej pohne.
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:01
0|0
 
Mihule » atraM
No jo, čéče, takhle nějak to cejtim, vlastně bych chtěla jenom chvíli bejt s ní, s tou blbou příšernou Simonou, se kterou skoro nedokážu mluvit, jak je mi líto, že se to stalo...ona byla vždycky ta, která se ze všeho vyvlíkla, splachovací, všem ke vzteku...a zároveň ta co řekla - vole co děláš, to se zvládne... Možná bych se měla jít nejdříf někam vybrečet já a pak radit druhejm... :33:
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:04
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas)
Já bych se asi spíš promluvila s tou malou . Zkusila jí vysvětlit že maminka je moc smutná ,že měla sestřičku moc ráda . A že má ráda i ji . Nevím přesně co bych jí řekla záleží na věku a taky jak moc ste si blízký .No zkrátka bych se pokusila to dítě uklidnit že to není její chyba a ujistit že maminka ji má ráda stejně jak žemřelou sestru .
Protože si myslím že kamarádka teď není ve stavu aby změnila svoje chování ,je hluboce zasažená . Doufejme že se z toho brzo dostane :48:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:04
0|0
 
Mihule » marhon
No ona je úplně první štír... :4:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:06
0|0
 
Mihule » catibones
Přesně jak říkáš, ale rozhodovat za cizí dítě co je pro něj dobrý je haluz, no...já vim že se v tom motam, ale snad to nějak rozmotam...
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:06
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas) » marhon
:2: :21: Za střelce :10:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:08
0|0
 
Mihule » Smazaný uživatel (Libas)
No právě s malou se zas tak moc neznam, když se narodila, já se zrovna stěhovala do zatáčky, tak mně má za cizí tetičku co se o ní spíš mluví...
atraM
Offline
23.1.2014 - 13:09
0|0
 
atraM » Mihule
Mihu, myslím, že to není radění... my lidi se prostě potřebujem.
Třeba i v tom vidět ty reakce ostatních, zrcadlit se, okoukávat řešení, možnosti...
A vy si asi máte co zrcadlit, když se máte rády (a co, po tom je nám houby, hlavně, když si to odžijete spolu).
marhon
Offline
23.1.2014 - 13:10
0|0
 
marhon » Smazaný uživatel (Libas)
:8: :22:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:12
0|0
 
Mihule » atraM
No ona se mnou zapsala taky tu nejblbější situaci a tak se to furt přehazuje mezi náma... Úplně nejvíc bych chtěla, aby byla v pohodě a já jí zas mohla spokojeně nenávidět... :18:
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:15
0|0
 
Smazaný uživatel (alassea) » Mihule
Mihu,pripomína mi to jednu pani,s ktorou sme zdieľali jej problém na rod.konšteláciách.Tiež jej zomrela dcéra-bolo to už asi pred dvomi rokmi a ona si myslela,že už je zmierená a na rodinných konšteláciách riešila svoj problém s druhou dcérou,ktorá sa jej vzďaľovala a nevedela si s ňou rady...a na tých konšteláciách vyplávalo na povrch,že tá matka je duchom pri svojej mŕtvej dcére a nevidí tú druhú,nechce tú mrtvu pustiť,nechce jej dovoliť odísť,tam to jasne bolo vidieť,ako tam sedí pri truhle a nič nevidí a tá druhá dcéra je úplne na dne,leží na zemi a nevládze sa ani hýbať a chce mame zakričať,že je tu aj ona a že aj s ňou sa predsa môže tešiť zo života :3: ...tá mama si to ale vedome takto neuvedomovala,až potom ,keď prijala svoju bolesť nanovo,prijala,že to ešte nemá spracované a že to musí dať najprv von až potom sa to začalo medzi nimi meniť /a strašne bola prekvapená,čo cíti jej dcéra,ako sa pre to trápi,pretože v reále ju videla ako pubertálneho spratka :24: ,čo robí naschvály
...a myslím si,že ty sama by si mala /to je tvrdé slovo/ prijať to,že si v tejto situácii bezmocná a vyplakať to :49:
Upraveno: 23.1.2014 - 13:16,  
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:16
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas) » Mihule
Hmm tak to nevím jak by to dítě vzalo .
Já si myslím že by s tou malou měl o tom někdo promluvit .
Děti chápou víc než si myslíme .Jen by to asi chtělo někoho koho zná :48:
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:16
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas) » marhon
No dobře je ti odpuštěno :24: :34:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:21
0|0
 
Mihule » Smazaný uživatel (alassea)
No jo...tohle mi nějak zní...já osobně mam velkej problém ty mý nebožtíky pustit...a zdálo se mi, že právě proto vidim snáz to "nebezpečí" pro tu malou. Ten model z těch konstalací je vpodstatě to čeho se u nich obávám že se právě děje. Ale furt se nějak nemůžu odhodlat za ní jít a nějak začít...nechci o ní přijít, tak příšernou kamarádku už těžko najdu... ;-) No a mně se ta její dcerka špatně oplakává, já jí znala jako rozmazlenou holčičku, pak z ní vyrostla slečinka jak jsou dneska ty mladý, ale byla tak krásná a je taková škoda mladýho života... K vzteku někdy, zastavte svět, já chci vystoupit...
Háňa
Offline
23.1.2014 - 13:22
0|0
 
Háňa » Mihule
Mihu .......... já vlastně nevím, co teď chci vlastně říct :33:

Asi, že v tomhle Ti rozmím :2: :15:
Upraveno: 23.1.2014 - 13:22, Háňa 
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:24
0|0
 
Mihule » Háňa
Mí najdisané mi rozumějí...a vo tom to je! :23:
Háňa
Offline
23.1.2014 - 13:25
0|0
 
Háňa » Mihule
:15: :6: ... "nechci o ni přijít, tak příšernou kamarádku už nikde nenajdu", to je taky luxusní :44: :10: :15:
Upraveno: 23.1.2014 - 13:27, Háňa 
atraM
Offline
23.1.2014 - 13:26
0|0
 
atraM » Mihule
:24:
Stejně mám pořád takový divný pocit, že tak jak se fůra nepříjemných věcí ve společnosti vytěsňuje, tak od toho jsme tu my - divný bytosti štíří - aby jsme to zase pomohli nějak polepit do toho ztracenýho celku...
A holt se s tím naučíme nejlíp zacházet a zjemňovat to jen vlastní zkušeností (takhle nějak to beru) a ač se to nezdá, asi na to jsme fakt nejak vybavený :33:
i když teda to člověk dává jen tak tak...
Holky, držte se.

Myslím že vím, o kterou kamarádku jde.
Ona to do toho blogování a na tu veřejnost dávat fakt musí, aby zabojovala a nastolila v tom trochu rovnováhu, když už se tam ta veřejnost tak blbě nasoukala samospádem... o to to má těžší...
Mortina
Offline
23.1.2014 - 13:28
0|0
 
Mortina » Mihule
No a co jí to prostě vpálit? Jestli řikáš, že je taková a maková, tak jí prostě říct "už se kujva seber, jako jasně, je to blbý ale podivej se na tu malou, chovej se kujva jako máma a ber na ní ohled, dyk jí upe zničíš"...
No ale záleží že jo..jak je to dlouho a tak no...nevim...já to občas dělám...třeba řeknu kámošce "šak seš upe blbá, co si do :36: myslela, to takhle přece muselo dopadnout"...pak jí "obejmu" a je to dobrý...ona ví, že sem na ní tak hnusná, protože mě to prostě tolik bolí s ní no....
Smazaný uživatel23.1.2014 - 13:29
0|0
 
Smazaný uživatel (alassea) » Mortina
hmmm,to je prima postup-taká rovnováha :44:
Háňa
Offline
23.1.2014 - 13:35
0|0
 
Háňa » Mortina
Ano - kamarádka taky cítí - o slova ani nejde, která se zvolí .... cítí prostě :44:
Mortina
Offline
23.1.2014 - 13:40
0|0
 
Mortina » Smazaný uživatel (alassea)
Já nevim jestli je to prima postup...faktem je, že když spustim, druhej je spíš zaskočenej, než že by se rovnou hádal...takže jakože neodporuje...nevim no...takhle od stolu se to radí...tisíce rad a každá jiná...a nakonec to všechno může bejt jinak.


Asi bych to shrnula...něco bych udělala...určitě. Namítat, že to je její dítě atd je sice fajn, ale jestli máš pocit, že jako matka je momentálně off, jdi do toho...taky bys zasáhla, kdyby dítěti málo dávala jíst, nemyla mu uši atd...to je totéž...špatná péče - duševní...
Jen si musíš zhodnotit, jestli je to opravdu špatná péče a nebo ne...to ti tady nikdo neporadí, tu situaci znáš jen ty...takže držím palce, podumej a konej...a nebo ne...uvidíš, k čemu dojdeš.... :41:
Mihule
Offline
23.1.2014 - 13:44
0|0
 
Mihule » Mortina
Potíž je, že ona o ní pečuje sqěle, je výborná matka i dík blbý zkušenosti, jen prostě nějak...čuju nekalost, no...víš jak, větřím průser, ale nevim odkud...trápí mně to, tak asi mam něco dělat, zároveň ale mně cosi brzdí...
12

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -