... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Je ze mne cítit nespokojenost a zklamání?

7.11.2016|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: pumabajo

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: pumabajo

Dobrý den,

prosím o výklad ohledně mého vztahu k manželovi. V důchodu jsem si vše představovala naprosto jinak. Konečně budeme mít na sebe čas, můžeme cestovat, hezky a pohodově si užívat života, radovat se z vnoučátek.

Z manžela je však morous a protiva, občas s projevy své cholerické povahy a stále je všechno špatně, sotva ráno otevře oči. Snažila jsem se mu ukazovat, jak se člověk může radovat i z maličkostí, ale byla to marná námaha. Nakonec jsem ráda, že má v důchodu ještě práci, a doma tak často tím pádem "neprudí".

Snažím se žít v přítomnosti a pokud je čas věnovat se svým koníčkům a zálibám, avšak nevím, co k manželovi vysílám, on mne jistě má rád, jak to nejlépe umí. Teď při psaní mne napadá, zda je potřeba, abych došla ke "smíření"? Přijmout situaci takovou, jaká je a pak s tím mohu teprve nějak hnout? Třeba ještě lépe využívat čas, který mám bez ohledu na manželovy "vrtochy"?

S díkem Jana.

Milá Jano,

neřekla bych, že je z Vás cítit zklamání nebo nespokojenost, spíš nesouhlas. Nesouhlasíte s přístupem Vašeho partnera k životu a to vyvolává ve vztahu tlak. Vašemu muži pak nezbývá, než se bránit, například tím, že se uzavře do svého morousovství.

I přesto, že se věnujete sobě a investujete čas do svých koníčků a zálib, stejně svého muže stále hodnotíte. Jako byste mu říkala: můj postoj k životu je lepší správnější, než ten Tvůj! Já jsem lepší než Ty! A na to nemáte právo. Můžete mu na rovinu říci, že se vedle něj nebo s ním necítíte dobře. Ale ne jej stále opravovat (byť tomu říkáte inspirovat nebo otevírat oči), protože za tímto přístupem je schováno hodnocení: děláš to blbě a já Ti ukážu, jak to dělat lépe.

Ano, řešení je přijmout situaci takovou, jaká je. S jediným rozdílem: až ji přijmete, tak už s ní nemusíte hýbat :) Vaše verze přijímání je trochu pokřivená, tváříte se, že situaci přijímáte, ale přitom jen čekáte, až se změní.

Řešením této, pro Vás nepohodlné situace, není manipulovat vlastním partnerem, aby se přizpůsoboval Vaší představě o aktivním stáří. Vy jste odpovědná jen a jen za své osobní štěstí. Starejte se o svůj osobní prostor a nevměšujte se do prostoru svého muže. Dělejte, co Vás naplňuje a jemu dejte svobodu a respekt, ať tak činí také, byť svým svérázným způsobem. Jestli chce svůj život dožít zamračený, má na to výsostné právo. A pokud Vám se jeho přístup nelíbí, budete se podle toho zařídit Vy a ne pořád opravovat jeho.

Přeji Vám hodně štěstí.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Plameňák. Učí nás propojovat duchovno s materiálním světem a nacházet posvátné v tom nejobyčejnějším.

Zobrazeno: 535 ×diskuze (3)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -