... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Toužím po jeho pochopení

29.11.2016|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Ivetta

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Ivetta

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na vztah se svým přítelem. Mám pocit, že si nerozumíme a pro mě je komunikace ve vztahu hodně důležitá, chtěla bych se zeptat, jestli mě má opravdu rád tak, aby dokázal udělat další krok a řešit intimní problém, který má a který nás oba trápí. Jaká je jeho příčina? Podle lékaře je problém psychický, překonáme ho? Začne našemu vztahu důvěřovat natolik, aby mě přestal izolovat od své rodiny, svých dětí. Najde opět cestu k mým dětem, které ho na začátku měly opravdu rády a těšily se. Proč mu tolik vadí můj nejmladší syn? Žárlí na něj? Pochopí, že společný život je něco jiného, než večer přijet a ráno odjet, začne se mnou sdílet víc? Kino, výlety, návštěvy, také mé přátele? Má náš vztah šanci na dlouhodobější pouto? Hodně jsem mu věřila a už nechci hledat nikoho jiného, toužím po jeho pochopení.

Děkuji Pavla

Milá Pavlo,

počet Vašich otázek v dotazu dalece přesahuje možnosti této poradny, nicméně se pokusím zachytit alespoň esenci Vašeho vztahu.

Začnu od konce. Ne, tento vztah nemá šanci na dlouhodobější pouto, pokud v sobě něco nezměníte. Už z dotazu je patrný obrovský tlak, který na partnera (pod rouškou plnohodnotného vztahu) uplatňujete. Lásku a sdílení si pletete s důkazy, které když Vám složí k nohám, tak se můžete cítit bezpečně. On je ve Vašich očích ten, kdo musí činit kroky, chápat, měnit svůj život podle Vašich představ.

Zkuste si na chvíli vydechnout a přestat hrotit tu představu, jak se on má správně chovat, a zkuste si uvědomit, jak moc na něj tlačíte a jak moc protěžujete svůj „správný obraz“ vztahu, a že možná jeho chování je únikem a obranou před tímto neustálým tlakem. Láska je, že toho druhého bereme takového jaký je, nemusíme s tím vždy souhlasit, ale rozhodně ho pro dobro vztahu nepředěláváme a nevychováváme, co má a nemá pochopit a co je správné.

Pokud chcete, aby se Váš vztah změnil, začněte u sebe, místo toho, abyste stále poukazovala na jeho nedostatky a přešlapy. Ptejte se sama sebe, před jakými pocity budete uchráněna, když budou splněny všechny podmínky, které jste nastavila a co Vám poskytne, když Vás on konečně pochopí.

Přeji hodně štěstí a odvahu vidět svou pravdu.

Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Tygr. Pomáhá zklidnit naši rozbouřenou mysl a jednat se silou a jasností. Podporuje emocionálně slabé a všechny, kteří mají problém s koncentrací a se setrváním v přítomném okamžiku.

Zobrazeno: 470 ×diskuze (1)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -