... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Nejsem schopna jít do hloubky

19.9.2017|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: D3CKMAST3R

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: D3CKMAST3R

Dobrý den,

končí mi rodičovská a hledám práci. Jsem ale neschopná se zaměřit na něco konkrétního a jít si za tím. Vše mě baví jen na chvíli. Vždy se nejdříve pro něco nadchnu, energie jde nahoru a pak propad dolů. Vždy si hned pak dokážu na všem najít něco špatného, zpochybnit to, ať je to cokoliv. Jako bych to vyhledávala, abych do té hloubky nemusela a uteču před tím. Moje neschopnost jít do hloubky je u všeho - práce, vztahy. Chtěla bych poradit, jak se k tomu postavit, abych pořád nekolísala nahoru a dolů a měla svůj jasný záměr. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je důležité uvědomit si, že mechanismus, který popisujete, Vás v prvé řadě před něčím chrání. Sice vypadá jako velký sabotér, který zamezuje spokojenosti a naplnění v životě, ale na hlubší úrovni se snaží, abyste se vyhnula určité emoční bolesti.

Neochota jít do hloubky často souvisí s neochotou odevzdat se a důvěřovat. V takových chvílích dáváme přednost kontrole, protože věříme, že tak nás nic negativního nepřekvapí. To je pravda, ale rozhodně na nás také nečeká nic pozitivního.

Výklad dále poukazuje na váhavost a přešlapování, které pramení ze strachu rozhodnout se a nést odpovědnost za důsledky. Je to taková dětská energie, která částečně chrání před chybami, ale zároveň popírá to, kvůli čemu všechny děti chtějí tak rychle vyrůst, a sice svobodu rozhodování. Než abychom si vybrali cestu/variantu/možnost, raději přešlapujeme na místě, nebo v určitou chvíli cukneme, právě ze strachu, že bychom mohli zvolit špatně. Ovšem klíčová otázka zní, co je to špatně? Kdo rozhoduje o tom, že nějaká volba je špatná? Ve skutečnosti neexistují špatné volby, existují jen naše očekávání, která se neslučují s aktuálním vývojem situace. Z toho plyne, že si můžeme dovolit vybrat si cokoliv, protože nelze udělat chybu, lze jen získat další zkušenost.

Všechny obavy, které Vám vystávají při rozhodování, jsou zbytečné. Jsou jen strategií, jak se vyhnout kontaktu se strachem ze selhání a jak zůstávat v energii malého dítěte. Rozhodovat sama za sebe je risk, ale je to také synonymum naší svobody. A karty ukazují, že je na čase z této strategie vystoupit. Sloužila Vám mnoho let, ale už je jaksi omezující. Pokud nevíte, jak se odpíchnout a hnout z místa, ptejte se sama sebe, co byste udělala, kdybyste neměla strach. Šla byste do toho (myšleno „to“, co je aktuálně před Vámi“? Nemusíte to hned následovat, ale alespoň do začátku získáte směr, kterým se vydat. Protože vedení máte, je otázka, jestli také máte odvahu jej následovat.

Držím pěsti na cestě k osobní svobodě.

P. S. Zvíře, které Vás v tomto procesu podpoří, je Gorila. Pomáhá nám propojit se s vlastní silou a projevit ji, udržet si pevný postoj a vědomí sebe sama.

Zobrazeno: 245 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -