... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Jak si obhájit svůj životní prostor?

6.10.2017|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Vladana11

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Vladana11

Dobrý den,

od nového roku se můj manžel rozhodl zůstat doma a užívat si důchodu. Nevím, jak si s tím poradím, jak svůj život zvládnu, jak si ubráním svůj životní prostor. Když měl dovolenou nebo je víkend, tráví svůj život nejraději v obýváku u televize a PC. Sráží mne v mých zálibách a stále telefonuje, kde tak dlouho jsem a co tam dělám. Nepotřebuje ke svému životu, tak jako já, přírodu, společnost příjemných lidí, výstavy, přednášky, práci na zahrádce, prostě mé záliby jsou různorodé, také chodím do keramické dílny... Nyní trochu propadám panice, jak budu žít, potřebuji volnost, jízdu na kole podél řeky a vítr ve vlasech... On je cholerické povahy a takový morous, já zase dost lítostivá. Vím, že jeho přítomnost mne má něco naučit, ale jak na to?

Moc děkuji za radu, Jana

Milá Jano,

v prvé řadě je potřeba zmínit, že ve skutečnosti to není on, ale Vy sama, kdo si ubíráte životní prostor. Váš partner pouze zrcadlí mechanismus, který v sobě máte a se kterým pravděpodobně nejste úplně v kontaktu. Je ztělesněním Vašeho vnitřního hlasu, který reaguje na téma svobody a hranic.

Zkuste se zaměřit na to, odkud se bere přesvědčení, že svůj životní prostor musíte bránit a před kým ve skutečnosti, stejně jako pochyby, zda to zvládnete. Je to nějaký prastarý mechanismus, který je třeba pojmenovat a uvědomit si, že když se v takové energii nacházíte, tak nereagujete jako dospělá autonomní osoba, ale jako malé vyděšené a bezmocné dítě. Následně si jen stačí uvědomit, že ve své dospělosti máte volbu postarat se o sebe a své potřeby a že pocit, že nad Vámi má někdo takovou moc, aby Vám ubíral životní prostor, je opravdu dětský příběh, který s aktuální realitou nemá nic společného.

Až v sobě tuto část, která se tváří jako sabotér Vaší svobody objevíte, buďte k ní laskava. Pravděpodobně Vás provází celý život a ukazuje jen Vaše limity a bylo by nefér, se jí chtít zbavit. Vždy, když se objeví, je jasným signálem, že Vy už jste své potřeby dávno přehlédla a teď jen hledáte (možná nevědomky) někoho, na koho byste tento pocit omezení svedla. Pokud si v sobě zpracujete pocity nedostatečnosti a provinilosti za své potřeby, pravděpodobně už je nebudete cítit před svým partnerem a v tu chvíli se také ztratí potřeba obhajovat svůj životní styl.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahy potkat se se starými strachy.

P.S. Zvíře, které Váš podpoří v tomto procesu, je Tchoř. Učí nás, jak jasně a srozumitelně stanovit vlastní hranice a jednoduchým „ne“ se vymezit, pokud je to potřeba. Pomáhá skoncovat s tím, co nás ve skutečnosti ohrožuje a posilovat naši ochranu.

Zobrazeno: 230 ×diskuze (4)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -