... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Co se mému tělu nelíbí?

5.12.2017|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: vasja

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: vasja

Hezký den,

moc prosím o zodpovězení dotazu na téma zdraví. Je mi právě dnes 53 let:-).

To nejsem tak stará, aby mě bolelo neustále celé tělo. Dlouhá léta trpím na bolesti krční páteře a migrény a nyní se přidaly kyčle (hlavně levá) a levá ruka...znemožňuje mi to normální pohyb. Vím, že nejde o život, ale pernamentní bolest těla je pro mě skličující, nemohu na procházku delší než půl hodiny, jinak sotva dokulhám k autu. Neotočím pořádně hlavou, při pokusu chodit na jógu téměř neudělám žádný cvik - v těle cítím velmi napjaté a zkrácené svaly, které mě drží a nedovolí, aby tělo normálně fungovalo. Na bolest často musím polykat silné léky na předpis, jinak bych nemohla ani do práce. Téměř veškeré volné peníze investuji do fyzioterapií, cvičení, masáží a bez výsledku. Už to nejde dál a přitom nevím, jakou mám udělat změnu, co dělám špatně, že se to tělu nelíbí...

Děkuji moc. Iva

Milá Ivo,

na úvod chci říci, že rozhodně nejsem kompetentní vyjadřovat se ke zdravotnímu stavu, nicméně se pokusím alespoň o krátký duchovní vhled.

Je všeobecně známo, že pokud dostatečně dlouho něco ve svém nitru přehlížíme a potlačujeme, projeví se to na fyzické úrovni. Pokud je Vaše tělo ztuhlé a napjaté, pak je třeba podívat se na to, jak zatuhlá jste ve svých názorech a přesvědčeních; přes co ve Vašem životě tzv. nejede vlak, co je tak jasné, že se tím není třeba ani zabývat. Všechny tyto rigidní pravdy, ať už se týkají vztahů, výchovy, projevování emocí a komunikace, Vás drží v kleštích. S každým jasným názorem a soudem, který se objeví, se zkuste na chvíli zastavit, spojit se svým dechem a sama pro sebe si říci: možná je to všechno ještě jinak…aniž byste se snažila vymyslet, jak jinak.

Ve Vašem systému chybí otevřenost bez očekávání, ryzí důvěra bez záruk a kontroly. Proto pro Vás není klíčovou otázkou „Co mám změnit?“, ale „Opravdu změnu chci?“. Změnu, která Vás může dovést kamkoliv, změnu, při jejíž realizaci nezbývá než důvěřovat, protože jakákoliv snaha převzít velení se projeví jako zatuhlost v těle.

Vím, že je to těžké, ale zkuste si každý den najít chvilku a se svou bolestí nebojovat, nesnažit se jí potlačit ani vyléčit. Zkuste se do bolesti uvolnit, akceptovat že tu je a prostě ji přijmout, naprosto se odevzdat. Sledujte, jak na to reaguje Vaše tělo, ale hlavně, co tomu začne říkat Vaše hlava…

Přeji Vám hodně štěstí a odvahy vidět pravdu.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Drozd. Pomáhá nám zotavit se z emocionálního traumatu a s láskou o sebe pečovat. Přispívá k budování zdravého dospělého ega.

Zobrazeno: 194 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. listopadu 2018 - ZNOVUZROZENÍ

včera

Osho Zen karta na každý den:
12. listopadu 2018 - ZMĚNA

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
31. října 2018 - REBEL

31.10.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -