... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Jeho negace mi bere energii

7.9.2018|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: kaarl

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: kaarl

Dobrý den, mám se svým mužem 3 děti, jsou malé a je to u nás doma tedy celkem intenzivní. Netrávíme společně (bez dětí) téměř žádný čas a když už bychom mohli spolu být sami, pozve nějaké kamarády, jakoby se bál být se mnou osamotě. Ve společnosti je otevřený a veselý člověk, lidé jej mají hodně rádi. Doma spíše uzavřený a rozmrzelý. O děti se stará a zajímá jej vše, co jsme za ten den prožily. Když někam odjede, hned volá a je s námi intenzivně v kontaktu. Je uvolněný a komunikativní. Ale jakmile příjde domů, jakoby na něj padla nějaká tíseň a neumí si čas se mnou a s dětmi užít. Cítím, že mi jeho vnitřní negace bere hodně energie a jakoby mě táhla k zemi. Vím, že mu nejsme lhostejní a má nás upřímně rád. Mohou mi karty pomoci rozklíčit jeho chování a to, co prožívá?

Děkuji, Lenka

Milá Lenko,

bohužel nám nepřísluší prozkoumávat motivace chování a prožívání třetí osoby, byť je to Váš partner a otec dětí. Ten, komu jeho chování vadí, jste především Vy, a tak navrhuji, abychom se podívali, jak celá situace souvisí s Vámi.

Pokud poukazujete na mužovo chování, pak se dá předpokládat, že ve skutečnosti očekáváte (nebo dokonce potřebujete), aby se choval jinak. Zkuste si sama pro sebe prozkoumat a pojmenovat, co Vám ve vztahu chybí a co postrádáte. Je totiž velmi pravděpodobné, že to, co pojmenujete (ať již je to určitá míra blízkosti, fyzický kontakt, schopnost a možnost vzájemného sdílení, vřelost, péče a pozornost…), Vám chybí celý život a Váš muž Vám jen svým chováním připomíná, že někde ve Vaší duši je hluboce frustrované a nenaplněné místo.

Kdykoliv opět nastane Vámi popisovaná situace, zkuste se na chvíli zastavit a prozkoumat své nitro, ptejte se: Co teď doopravdy potřebuji? Jak dlouho mi to už chybí? A proč to chci zrovna od svého muže? Kdo jako první mi to neposkytl? Proč nejsem schopna si to primárně poskytnout sama?

Možná si pak uvědomíte, že ve chvílích, kdy od svého muže požadujete, aby se choval jinak, byť to nahlas vůbec nevyslovíte, se stáváte malou holčičkou a vracíte se do starých bolestných příběhů. Chcete po něm, aby Vám dával něco, co jste kdysi nedostala, místo toho, abyste se naučila rozlišovat, kdy se Vám něčeho nedostává a máte si to zdravě poskytnout sama. A aniž byste si to pravděpodobně uvědomovala, velmi na svého muže tlačíte (možná jen významným mlčením) a ten pak více a více uniká do svých nálad. Když přestanete tlačit na něj, ale zkusíte se v dané situaci zaměřit více na sebe, možná se něco v rodinném ovzduší změní.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahu vystoupit z dětské role a postarat se o své potřeby jako dospělá.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Kachna Divoká. Pomáhá nám udržovat zdravý a vědomý kontakt s naší dětskou duší, naslouchat jejím potřebám a plnit je.

Zobrazeno: 159 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -