... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Práce, která by přinášela vnitřní pocit naplnění

2.5.2019|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: calhoon

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: calhoon

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu ohledně zaměstnání. Chtěla bych dělat něco, co by mně přinášelo vnitřní pocit naplnění a já nejsem schopna to vidět a cítit a nevím proč. Hodně mě to trápí, protože stojím na místě a nechci dělat něco jenom protože něco dělám, ale chci to, co bude to “ono”.

Děkuji za případné “nakopnutí”.

Mirka

Milá Mirko,

pocit naplnění a uspokojení nepřichází zvenčí, ale zevnitř. Je třeba si nejprve ujasnit, že nelze najít ideální a smysluplnou činnost, která Vám zajistí dobrý pocit, dokud nenahlédnete dovnitř a nesetkáte se s určitými přesvědčeními, které Vám nedovolují výše zmíněné prožívat.

Možná Vás jako malou peskovali, když jste si hrála, že jen děláte nepořádek; možná, že se někdo vysmál Vašim dětským uměleckým dílům; možná, že jste byla hodna pozornosti, jen když jste dělala něco smysluplného a hodnotného. Ať už to bylo cokoliv, důsledkem je, že se kamsi vytratila radost „jen tak“ a Vy věříte, že na ni máte právo, jen když budete dělat „to ono“.

To pravé se pozná jednoduše: cítíte se v tom dobře a je jedno, jakou činnost vykonáváte. Hodnoty nechte jiným, kteří věří, že tento svět musí zachraňovat. Vy se soustřeďte na svůj dobrý pocit, jestliže mu začnete důvěřovat, dělá to nejsmysluplnější, čeho jste schopna. A jak tu vysněnou práci najít? Musíte se rozpomenout na to, co Vás bavilo jako dítě. Kdykoliv budete uvažovat nad profesí, na chvíli zavřete oči a prozkoumejte, jestli je Vám při představě určité práce dobře na duši. Pokud ne, nemá ani cenu ji zkoušet.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahu následovat svou radost.

P.S. Zvíře, které Vás v tomto procesu podpoří, je Dešťovka. Propojuje ženský (odvaha cítit a prožívat) a mužský (odvaha konat) princip v nás a pomáhá nám emočně se vyživit.

Zobrazeno: 88 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -