... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Co nás stále svazuje?

8.8.2019|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: LAS-ICE

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: LAS-ICE

Milá Samandro,

chtěla bych poprosit o radu ohledně vztahu s přítelem. Jsme spolu s přestávkami asi 4 roky, mě je nyní 32 let a on o 13 let starší. Díky němu jsem byla schopná konečně opustit předchozí nenaplňující vztah, ale nikdy tam alespoň z mé strany nebyla vyloženě zamilovanost. Některé chvíle jsou fajn, ale často si nerozumíme a dohadujeme se. Ráda bych už pomalu založila rodinu a on by taky chtěl, ale mám stále pochybnosti, že náš vztah nemá budoucnost. Ale taky se bojím odejít, bojím se jeho reakcí, jelikož pracujeme v jedné firmě. Pořád mě k němu něco táhne, ale na druhou stranu bych chtěla pryč. Občas si říkám, jestli jsme si něco v minulých životech neslíbili a teď si to neodžíváme.

Prosím o náhled do mé situace a pomoc při rozhodnutí jestli zůstat nebo odejít a případně co nás stále tak svazuje?

Moc děkuji za případné rady.

S pozdravem Alena

Milá Aleno,

je toho opravdu dost, na co dynamika vašeho vztahu poukazuje. Možná se znáte z minulých životů, ale to nemá vliv na Vaše aktuální volby. Postoj, který jste zmínila vede pouze k tomu, že máme pádný argument, jak se nehnout z místa.

Pokud se ve vztahu necítíte dobře a přesto „nejde“ jej opustit, pak je to na hluboké úrovni Vaše volba. Setrvávat v něm je prostě výhodnější, než riskovat pobyt mimo komfortní zónu. Je to jednodušší, než jakýmkoliv pohybem rozdmýchat hluboko uložené emoce a dobře ukryté bolesti.

Pojďme se tedy krátce podívat na to, co konkrétně Vás svazuje. První je ve hře strach, který paralyzuje a který nás okamžitě katapultuje z těla do hlavy, kde analyzujeme, obviňujeme, řešíme a vytváříme katastrofické scénáře. Kdykoliv dáme přednost hlavě, nevíme, co se děje v našem těle a dobrovolně se vzdáváme svého cenného kompasu. Dále je ve hře provinilost a s ní spojená další paralýza. Než abyste riskovala díl odpovědnosti na situaci, je jednodušší zamrznout v pocitech viny a nedělat nic. A do třetice tu je vzdor a staré křivdy, které neumožňují vejít s partnerem (a potažmo i se sebou) do autentického kontaktu.

Aby mohla nastat změna (a ano, bohudíky je ve výkladu), je nutné se v sobě na tato témata zaměřit. Situace bude tak dlouho nepohodlná, dokud se Vy nebudete konfrontovat se svou vlastní Pandořinou skříňkou. Vztah a partner je v tomto případě druhořadou kulisou, která jen dokola aktivuje témata ke zpracování.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahu neuhnout před sebou.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto projektu, je Pakůň hřivnatý. Léčí naši emoční izolaci a pomáhá nám vejít do kontaktu s ostatními. Učí nás cítit důvěru a naplnění na naší cestě životem.

Zobrazeno: 62 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -