... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Diskuzní příspěvky uživatelky toy

(zobrazeno posledních 50 příspěvků)

toyDiskuze: Dotazy v poradně » Žijeme jen napůl13.12.2014 - 21:24
toy
Asi bych měla říci, že se jedná o složitý vztah a tak něco podobného - ale podle mého se jedná o pána, pro kterou je prioritou hmotné zajištění a majetek a navíc to je slaboch.. Mohu se zeptat na jeho znamení?
toyDiskuze: Dotazy v poradně » Život s cholerikem15.9.2014 - 17:31
toy » Glimmer Man
Ok ok, stokrát opakované pravdy.. jenže některý partner, pokud ho nenecháš dělat, co chce právě on - tě jednoduše zabije.. ok ok.. chápu, mohu se bránit a mohu ho také v sebeobraně zabít - tedy bude zabit v konečném on a ne já a já mu nedovolila se chovat, jak si on přál....

Je otázka, zda se má cenu zabíjet....
toyDiskuze: Dotazy v poradně » Život s cholerikem15.9.2014 - 16:39
toy
Zažívala jsem roky něco podobného, i když nikoliv stejného. Nakonec se to projevilo na mém zdravotním stavu, na naprosté rezignaci na život. Chyběl krůček a skočila bych pod vlak.

Řešením bylo ukončení dlouhodobého vztahu s člověkem, který je jistě jinak inteligentní a pracovitý, dokonce i movitý, ale psychicky mě týral, měl naprosto jiné vnitřní nastavení a jiné vzorce chování - a ve stavech afektu mě dokázal surově fyzicky napadnout. Jednalo se o hysterii, o histriónksé rysy. Hřešil na to, že má vynikající pověst a nikdo mi to, jak se ke mně dokáže chovat - prostě nebude nikdy věřit.

Po několika letech mohu s klidným vědomím a svědomím říci, že jsem si odchodem od něj zachránila život a vlastně i celý svůj další život, který se zase postupně stal životem a nikoli jen očekáváním konce.

Tak tolik jeden příklad ze života..
toyDiskuze: Výklad snů » Nekuřák ve snu kouří2.6.2014 - 12:34
toy » Mysterious
Fakt máte pravdu.. uvědomila jsem si, jak mi je ten člověk odporný, jak mi ta jeho slova roky ubližovala.. všechny ty jeho sprosté nadávky, zákazy, příkazy... manipulace.. asi se to v tom kouři zhmotnilo - jen mě to nenapadlo, říkala jsem si, co to je za pitomost - jsme nekuřáci.. je fakt, že ten kouř je mi neuvěřitelně odporný, nesnáším kuřáky.. a kouř z cigaret..
A lži.. poslední dobou neuvěřitelné lži.. Předpokládám, že ten kouř jsou ty lži....

Díky moc :)
Upraveno: 3.6.2014 - 14:26, toy
toyDiskuze: Výklad karet » UMĚNÍ + ĎÁBEL14.5.2014 - 16:29
toy » Aristoni
Vždyť ano - oni si normálně hrají na úžasné muže.. a když je rozčílím, protože jsem - tak si na nic nehrají a vyleze z nich ten Ďábel.. jsou to oni bez přetvářky.. a já žasnu...

Prakticky se rozžhaví do běla a stačí jim k tomu jen má přítomnost.. a pak už se jen dívám - a vidím..
toyDiskuze: Výklad karet » UMĚNÍ + ĎÁBEL13.5.2014 - 18:55
toy » Aristoni
Aristoni, to naprosto sedí..

Ďábel - s jistotou se chytnu s Ex nebo se sousedem, oba dogamtici a manipulátoři.. Ex navíc kozoroh. Zaručeně mi z nich bude špatně.. A přitom se oba tváří tak líbezně..

Zrada, podlost.. využívání druhého, hysterie, prospěchářství... tyranie, sexuální odchylky..

Utíká se od toho hodně špatně..
toyDiskuze: Výklad karet » Rytíř mečů12.5.2014 - 9:24
toy » Renata9871
Rytíř mečů je o řečech a skutek utek. Koukla bych, kdo je v mém okolí a jestli stále jen o něčem nemuvím, ale realita jde jinudy.. Nedotahování aktivit do konce.. ukecanost.. a.. málo citu.. Buď je to někdo nebo něco okolo tebe - nebo situace, ve které se nacházíš..
Ne, není to o tom mít strach z něčeho, spíš se ´porozhlédnout a uvědomit si to... jak na to přijdeš, v čem vězí tvůj rytíř mečů - tak přijdeš na to, co s tím máš dělat.. :)

Rytíř mečů... ta krta se mi objevuje ve výkladu, kde se to týká někoho, kdo se vytahuje a přehání.. signalizuje mi to - a jéje, tady se budu muset spolehnout sama na sebe, tenhle mi moc nepomůže.. jen samé řeči...
Upraveno: 12.5.2014 - 11:34, toy
toyDiskuze: Výklad karet » Výklad karet - vztah9.5.2014 - 18:18
toy » Aristoni
Vykládám ho stejně - první karta ve "véčku" symbolizuje pro mě tazatele (zde byla tazatelka) a větev nahoru partnera č. 1 (většinou toho, kterého zná více a déle) a větev dolů partnera č. 2 (to je ten druhý, je tu kratší dobu, nebo jen určím, kdo je kdo).

Na první pohled ve větvi partnera č. 1 jsou dvě ATU, dost výrazné karty a tak, jak jdou za sebou, vyznívají pozitivně. První karta, 4 mečů je o tom, že ve vztahu je v současné době jakási pauza, nic se tam neděje a je třeba si tímto obdobím projít s vědomím, že tento vztah má svůj řád, je zásadní a partner se v budoucnu výrazně projeví a převezme aktivity..

Druhá, spodní větev - to je od pohledu propadák.. začíná u mečového rytíře, který jen mluví a nekoná (živel vzduch vzduchu) - bude se jednat o nenaplněný vztah, ze kterého druhý partner s největší pravděpodobností vycouvá..

Král pohárů je karta o vztazích, kde jde o cit. O vztazích, kde je více citu než přísnosti, karta poukazující na manželství - a je to směr, kterým tazatelka bude postupovat a který bude upřednostňovat.
toyDiskuze: Výklad karet » UMĚNÍ + ĎÁBEL8.5.2014 - 18:56
toy » Aristoni
Aristoni - zusím to. Nedávno jsem vykládala karty pro dvě těhotné ženy, zajímavé na tom bylo, že se ve výkladu v pozicích budoucnosti oběma objevilo Umění. Otázka byla, jak dopadne těhotenství..
Celkově měla tato karta pozitivní a zásadní význam - nabádala maminky k umění být matkou, rodičem - tedy po zvládnutí fyziologických problémů s těhotenstvím teprve přijde to umění být rodič. Každá budoucí maminka měla kartu na trochu jiné pozici - pro jednu to byla spíše rada, pro druhou naprosto zásadní věc.. U obou se to týkalo budoucnosti a péče o dítě, role maminky.. :)
toyDiskuze: Výklad karet » UMĚNÍ + ĎÁBEL8.5.2014 - 12:05
toy
Aristoni, ty jsi jediná, kdo sem něco smysluplného dává.. moc ti za to děkuji..

Přemýšlím, že by tu vážně bylo i dobré místo pro diskusi nad výklady a rozebírání kombinace karet, různé pohledy na ty kombinace.. ale to patří do jiné škatulky.. :) Nezkusíš něco??
toyDiskuze: Výklad karet » UMĚNÍ + ĎÁBEL8.5.2014 - 11:29
toy » Aristoni
No, pro mě to je - "umět najít optimální cestu" - "jít středem", snažit se o objektivitu..
Otázka je, co která společnost a ve které době za tyto kategorie považuje.

My, jako národ se buď zhoupneme "doleva" a nebo ihned v zápětí "doprava" - ale nikdy si neuhlídáme ten "zlatý střed".... tedy archetyp této karty je pro nás jako pro kolektiv hodně vzdálený.... a těžko ho pochopíme - jsme prostě "Češi"..
Někdy přemýšlím, jesti skutečně patřím do tohoto národa a že to v minulosti muselo být jinak.. (mimochodem, moji předci měli jinou národnost - tatínek.. spatřuji v tom hlubší význam)..
toyDiskuze: Výklad karet » VISELEC + SMRT28.4.2014 - 20:37
toy » Aristoni
jj, musi neco umrit - a ono to umrelo.. nemusi umrit vsechno...
toyDiskuze: Výklad karet » VISELEC + SMRT28.4.2014 - 15:16
toy » Harryeta
Tak už jsem pochopila,proč se mnou dneska klepe zimnice.. a nejlahodnějším nápojem je pro mě dnes Coldrex.. :)
Mění se mi vibrace.. proto jsem si vtáhla tu ATU 13..
Velká kvalittivní změna..
toyDiskuze: Výklad karet » VISELEC + SMRT28.4.2014 - 11:54
toy » Aristoni
Ale říká, říká - zavři svou skříň s děsy, co se ti jen šklebí a děsí tě - a zahoď klíč.. jak dokážeš tu skříň uzamknout, tak vyhraješ..

Děsy jsem uzamkla, je to pryč - už mě to nezraňuje. CO se týká té hmotné stránky věci - ano, to hmotné není až tak důležité, důležité je žít a nepřijít o rozum, za to nestojí žádný majetek světa :)
Ale na druhou stranu - žít dobrovolně v nouzi a dopustit, aby se narodili noví děsové (jako hrůza ze splácení dluhů) - a nepostarat se o svůj klid a nechat se okrást pod heslem toho, že všem odpouštím vše, a nechte si vše - a půjdeme dál (já s těma dluhama a vy s tím, co kdysi patřilo mě) - tak to nepovažuji za něco, co by karty chtěly sdělit.. Každý máme povinnost vůči svému životu - žít ho, jak je možné a zbytečně si ho neztěžovat.. není cílem zůstat chudý... to je o slaboduchosti.. :)
Cílem je vzít si, co nám patří, na co máme právo a rozdělit se s druhými - královské dělení...
toyDiskuze: Mezi nebem a zemí » A co když je tam prázdnota?25.4.2014 - 10:29
toy » Pithecanthropus erectus
Já za sebe - nemám už roky rodiče a .. jak roky jdou, tak mám stle intezivnější pocit, ž jsou se mnou.. více, než když žili - jsou ve mně, jsou kolem mě.. a i ty karty mívám pocit, že jsou prostředek, kterým se mnou mluvívají...
toyDiskuze: Výklad karet » Výklad karet Praha25.4.2014 - 10:23
toy » Glimmer Man
No to si on line výklady můžeme udělat i tady, pokud se najde tazatel, kterému nebude vadit veřejný výklad... a můžeme ho každá udělat sama za sebe - a ať si pak tazatel rozhodne(vybere), se kterým z těch výkladů se nejvíce ztotožní..

Byl by to docela zajímavý experiment.. :)

Za mně - já do toho klidně půjdu a vyložím případnému tazateli tady a veřejně..
toyDiskuze: Helpdesk + O Webu » Novinka - vkládání obrázků25.4.2014 - 10:21
toy » Freja
Frejo, co to je za výklad? Popiš pozice karet. ... a otázku??
toyDiskuze: Výklad karet » KOLO ŠTĚSTÍ + SÍLA8.4.2014 - 13:36
toy » Aristoni
trochu mi to připomíná mečovou trojku - někdo tě zraňuje, rozumem víš, že tě bude zraňovat (protože tvůj rozum ví, co to je za člověka) - ale city jsou jiné, máš toho člověka ráda, tak se vlastně necháš dobrovolně zrańovat a omlouváš to stále dokola,,,,, mám na mysli takové ty opakující se rozchody a návraty.. opakující se stejné chyby - rozpor rozumu a citů.. a je to takové kolo, kolotoč.. nahoru a dolů..
toyDiskuze: Výklad karet » KOLO ŠTĚSTÍ + SÍLA8.4.2014 - 10:53
toy » Aristoni
Kolo štěstí je o tom, že i svůj život řídíme sami a že se stane, co se má stát - podle toho, jak se otáčí.. a je na nás, kdy na něěj naskočíme - pochopitelně někdy spadneme dolů a někdy to vyjde.. tedy bych řekla, že to je o rozhodování a o něčem, co máme práv šanci ovlivnit - a je na nás, jak to ovlivníme. A protože to je ATU, tak půjde o ovlivnění podstatné události, možnost počátku něčeho nového - nebo naopak dopade měco z minula... ale jak? vyveze ty události kolo nahru, nebo poletí dolů??

A od toho tu jsou další karty, třeba ATU Síla.. musíme mít vnitřní sílu, abychom svůj Osud mohli řídit, a pozor, musíme tu sílu v sobě umět i krotit a hlídat, abychom neudělali něco, čeho pak budeme litovat..
toyDiskuze: Gratulovací » Toy se nám v pátek vdává.5.4.2014 - 21:59
toy
Moc děkuji za přání a hlásím, že už jsem vdaná paní a že jsem to přežila :) :33:
toyDiskuze: Výklad karet » VĚŽ a ĎÁBEL5.4.2014 - 17:26
toy » Aristoni
přemýším, co ty karty měl znamenat.. v každém případě změnu a změna to určitě byla. A včera mi jdna kartářka řekla, že věž chápe jako cestu.. :)
A už mi to začíná dávat smysl.. ano, karty nelžou, jen je třeba je uměět číst, jen je třeba se umět ptát..
toyDiskuze: Výklad karet » VĚŽ a ĎÁBEL2.4.2014 - 12:01
toy » Anad
tak přesně to jsem udělala - ptala jsem se, jak dcerka zvládne cestu do Francie - a byla jsem pak dva týdny na prášky.. včera se vrátila a bez problémů..

Jenom já jsem si ty karty fakt tady "vychutnala" - měla jsem pocit, ež mi to někdo nělá naschvál.. naschvál mě někdo stresuje.. ještě jsem tam měla dopsat Věž a Smrt, tahle kombinace mi v tam také vyšla..
toyDiskuze: Výklad karet » VYROVNÁNÍ - POUSTEVNÍK31.3.2014 - 14:06
toy » Aristoni
Postevník je pro mě symbolem časového úseku, ve kterém hledáme cestu, sami sebe, tedy svou cestu a třeba tím i cestu pro někoho jiného.. Doba hledání a nacházení, doba vnitřního klidu, sebeuvědomění sám sebe a svých potřeb..

A najednou se objeví světlo.. záblesk z poustevníkovy lucerny a.. my vidíme.. kolem je klid a najednou jasně uvidíme, co bylo dosud skryto, co jsme nějak nemohli vidět..

Tedy nejen hledání, ale i nalézání - i klidu, rovnováhy.. :)
toyDiskuze: Výklad karet » VYROVNÁNÍ - POUSTEVNÍK31.3.2014 - 14:02
toy » Aristoni
Spravedlnost.. za vše dobré, co učiníš, budeš po zásluze potrestán.. to mi stále šlo hlavou a pak mi to kamarádka doplnila - ale boží mlýny melou, pomalu, ale melou, a jiste.. a mně to teprve došlo - že chci všechno moc hrr, hned.. a že susím počkat, že jsem na tento svět moc uspěchaná - a tak mě tato karta učí čekat..
Jinak dřív jsem si myslela, že mě jen tak něco z rovnováhy nevyvede, ale jak jde čas, tak vnímám spoustu věcí, maličkostí, aktivit, podnětů - které mě z rovnováhy vyvedou naprosto spolehlivě - a to je myslím dobře, protože právě toto odlišuje člověka od stroje a já si uvědomuji, že jsem člověk.. se všemi jeho chybami, nedokonalostmi, ae také s citem, radostí, vlastním já.. s lidmi kolem sebe......
toyDiskuze: Výklad karet » Princezna (páže) mečů28.3.2014 - 9:02
toy » Rinada
Ale nemá, je to přání dcery dostat se na tu školu, dnes jsou ti mladí dost sebevědomí, ale je to zrovna škola, na kterou se těžko dostává...
toyDiskuze: Výklad karet » Princezna (páže) mečů25.3.2014 - 6:45
toy » Aristoni
Tak s tímhle archetypem se fakt člověk potkává denně.. jsou všude.. kor, když pracuju ve školství..
toyDiskuze: Výklad karet » Královna holí21.3.2014 - 9:17
toy » Aristoni
Díky, Aristoni.. včera mi zase vyšla v jednom výkladu na závěr perfektního partnerského vztahu.. docela mě tam naštvala, co tam má co dělat, Carmen jedna ohnivá - má jim dát pokoj.. ne??
toyDiskuze: Výklad karet » Královna holí18.3.2014 - 10:40
toy » Aristoni
To je zajímavé, Aristoni, a jaké další jednoznačné vlastnosti mají další dvorní karty? Královna holí se ráda napije.. proč ne.. Mají něco specifického i další figury??
toyDiskuze: Výklad karet » Královna holí17.3.2014 - 17:07
toy » Aristoni
Ano... nebezpečná ženská, nebezpečná osoba, nebezpečná situace.. kde hraje roli voda a oheň, oheň jako energie..
toyDiskuze: Helpdesk + O Webu » Novinka - Poradna14.3.2014 - 21:52
toy » Glimmer Man
no jo, dnes jsem konstatovala, že jsem zase o týden starší - a tak to konstatuji již hezkou řádku týdnů.. ;)

a fotky nikde..
toyDiskuze: Helpdesk + O Webu » Novinka - Poradna14.3.2014 - 15:51
toy » Glimmer Man
A jak to vidíš do budoucna?
toyDiskuze: Helpdesk + O Webu » Novinka - Poradna11.3.2014 - 10:22
toy
Dá se sem vložit fotka? zajímaly by mě diskuse ke konkrétnímu výkladu karet např. na situaci, kterou všichni známe, která se nese sdělovacími prostředky - ale bylo by fajn vidět, jak ty karty vyšly, ne jen to někde popisovat (proto ta otázka na možnost vložení fotografie)

toy
toyDiskuze: Výklad karet » MÁG10.3.2014 - 9:18
toy » Smazaný uživatel
Poslední dobou se mi Mág často dostává do ruky - vždy to je v souvislosti s vychytralostí někoho.. šikovností..
Dokonce i když jde o mou dcerku a její školní úspěchy. Ale je pravda, že jakmile se objeví Mág - jako by ze mě něco spadlo, vše se nakonec vymotá tak šikovně, že budu zírat.. tedy nemám obavy...
Bohužel mi Mág vyšel i v situacích, kdy bych byla radši, aby se to nepvedlo "šikovně zaonačit" - a aby bylo konečně jasno..
Upraveno: 10.3.2014 - 15:52, toy
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ28.2.2014 - 14:01
toy » Aristoni
Aristoni, a jak vidíš VUZ a vedle něj KOLO OSUDU ve výkladu na vztahy? Na banální otázku - co mě čeká ve vztazích? Jsem sama, život za moc nestojí, co mě čeká??? (to je jen vzorový případ, nic konkrétního)
toyDiskuze: Výklad karet » MÁG28.2.2014 - 11:50
toy » Aristoni
Můj příspěvek k Mágovi:

Včera se dcerka bála nechat vyzkoušet z biologie. Tak jsem jí zamíchala karty a vytáhla si.. samozřejmě Mága :)
Mrkla jsem na ni - tak jak to vidíš? co myslíš, že to je za kartu? - dobrá, je mi sympatický, mami.... má nad hlavou infinity..

Smála jsem se - tak je to jasný, co ještě řešíš - zítra neváhej a nech se vyzkoušet..


I to je pro mě Mág.
toyDiskuze: Výklad karet » 27. února 2014 - SAMOTA27.2.2014 - 11:41
toy
Moc hezká myšlenka.. jenom aby někdo chytrý toho, kdo o ní bude hlouběji přemýšlet, nenazval egocentrikem, egoistou, narcisem.. apodobne..
Každý, kdo se zaobírá sám sebou a svým nitrem a neutají to, se může stát pro dnešní chytrolíny úžasným sobcem s snůškou špatných vlastností.

Nadruhou stranu, bez uvědomění si sebe sama a pochopení sebe - se člověk nikam nedostane.. stále bloumá, hledá a neví.. a to je ten důvod, proč jsem některé.. osoby.. přístupy.. pohledy (?? vyber si) .. nazvala "chytrolíny"...
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ27.2.2014 - 8:34
toy » Smazaný uživatel
Zuo, je to o té skutečné odpovědnosti, o skutečném významu tohoto slova - ne o tom zprofanovaném, jak je nám předkládáno (třeba těmi politiky).
Tak je to se vším, oddělit zrno od plev - skutečné významy, skutečnou důležitost.. od toho, co z těch stejných kategorií dělají jiní a deformují tak pohled nás všech, kdo tomu přihlížíme..

Ještě něco.. děkuji ti.. :)
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ26.2.2014 - 14:20
toy » Smazaný uživatel
Co to je, "přijmout odpovědnost"? Neustále to slýchám od našichpolitiků - ale výsledek je ten, že si nakonec v klidu od všeho odejdou, poberou svoje titili litili a po mně potopa a v tichosti jsou nahrazeni novými, kteří mají opět plnou pusu zodpovědnosti a nakonec odejdou úplně stejně, jako ti před nimi.. a po této zkušenosti - jsem přestala rozumět tomu, co to je odpovědnost....
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ25.2.2014 - 10:11
toy » Aristoni
Ano, byl tu vztahový trojúhelník.. ale měl milenku on, nebo ona milence?? Kdo měl toho jiného partnera?? Myslím, že milence měla ona - to spustilo ten chorobný mechanismus jednání v hlavě.... od toho se to odstartovalo..
toyDiskuze: Výklad karet » Blázen + měsíc25.2.2014 - 10:06
toy » Aristoni
Aristoni, promiň, není to můj příběh a ani si ho nikdo po mně nevyžádal, ale jsem zvědavá a tak se ptám jak dopadnou věci, které se nyní hodně diskutují na veřejnosti a jsou hodně sledované.. :)
Tak ten příběh nechci tady nějak víc rozebírat, jen vztah uvedených karet.. co to všechno může znamenat.
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ24.2.2014 - 20:20
toy » Aristoni
Aristoni, to je ono, co mi chybí do skládanky - záludnost této karty (Zamilovaní). Když ti Zamilovaní přijdou po 5 mečů.. 5 mečů - jak to dopadne (špatně, vězení, všechno jde do háje, už to dál neunese..) a proč? co se jako děje? Další karty: ZAMILOVANÍ, 10 holí... = jasná žárlivost, neunesl žárlivost...
toyDiskuze: Výklad karet » Blázen + měsíc24.2.2014 - 18:01
toy » Aristoni
ne, je to konec příběhu, ten příběh by měl skončit pozitivně (což tedy v kontextu konkrétního příběhu nechápu, ale budiž) - a já nechápala, co to je to "pozitivní" - tak jsem tahla dál a byl tam Blázen, ten má dva významy, tak jsem to potřebovala upřesnit - byl tam Měsíc. .. tedy negativní, stinná stránka blázna..Hodina mezi psema vlkem..
Rekalpituluji: dobře to dopadne, bude volný jak blázen - a s pošramocenou psychikou.. to je můj výklad konce jednoho z příběhů...
toyDiskuze: Výklad karet » ZAMILOVANÍ -- VŮZ20.2.2014 - 20:17
toy » Aristoni
ta karta je o dvojicích.. a protikladech. O dobrovolném rozhodnutí se říci ano.
Láska tu je pojatá jako něco, co jsem si sama vymyslela a přilepila jako nálepku na toho druhého

A pro co jsem se rozdhodla - tedy vlastně "dobrovolně".


Vypráví o tom, že vlastně nevíme, co to láska vlastně je, jen se o tom přesvčdčujeme a vbíháme do těchto vztahů - ze kterých pak procitáme.

Proto to může být i o alkoholismu..
a dalších věcech..

úmysly byly čisté - ale ty konce.. a proč jsou takové? když jsme se na počátku pro to "ANO" rozhodli dobrovolně?
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA x CÍSAŘOVNA pocitem17.2.2014 - 15:13
toy » Freja
to je to, o čem přemýšlím.. jestli karty s tebou hovoří svou řečí, a nebo jestli se v nich obtiskne tvé myšlení.. prostě nevím..
toyDiskuze: Výklad karet » Osho Zen Tarot - karta na den 17. února 201417.2.2014 - 13:38
toy » Harryeta
pěkné.. a když si dám k tomu dvojku tokajského, tak vymetám staré postoje hlava nehlava.. :) :) :6:
Upraveno: 17.2.2014 - 15:14, toy
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA x CÍSAŘOVNA pocitem17.2.2014 - 10:16
toy » Smazaný uživatel
Jenže karty jsou o archetypech.. tedy o tom, co by měly představovat v ideálním případě. Že skutečnost (i historická) je jiná, než archetypní - za to asi archetyp nemůže.
ALe jak se s tím vyrovnat u výkladu karet?? Dívat se na symboly v jejich prapůvodním smyslu, nebo ve smyslu, který má kartář odzkoušený praxí??
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA + CÍSAŘOVNA16.2.2014 - 19:50
toy » Aristoni
A jak to tedy je? Je to to zejvení, jak se o něm píše v básních.. a nebo je to archetyp kardinála Richelié??

V zemských sférách se duchovno dost zprofanovalo - viz pedofilní kněží, boj o moc a o největší majetky, pozlátko a přetvářka.. o čem všem to je? Mám hledat původní pohádkovou čistotu, nebo se na věc dívat očima realisty a vysoustruženým pohledem soustruhem dějinných souvislostí??
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA + CÍSAŘOVNA15.2.2014 - 20:08
toy » Smazaný uživatel
Homosexuál by tam mohl jít - ale asi i podle jiných karet. Jsou to dva zásadn typy ženských vzorů - ale podle mě se mohou projevovat i v muži a nemusí být homosexuál.. ale může.. to podle dalšího výkladu :) Muži v sobě mívají dost často ženské myšlení a naopak.. je asi 20 % žen s myšlením mužským a 20 % můžů s ženským aspektem - a nejedná se o homosexualitu, pouze používají jinou polovinu mozku, než je obvyklé... :)
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA + CÍSAŘOVNA15.2.2014 - 19:34
toy » Aristoni
Chlap s velekněžkou? Ty mi dáváš otázky.. :) Třeba nepraktický profesor, žijící ve svém duchovním světě vědy, kde působí jiné zákony, než známe my ostatní. Muž s nitrem ženy - tedy s ženským prvkem uvnitř. Muž nějakým vnitřním způsobem odlišný - v duchovní oblasti. Doma nepraktický, nepoužitelný - žijící ve svém světě. Ale to neznamená, že by si nemohl myslet, že přesně ví, jak to v té domácnosti má chodit a fungovat :)
toyDiskuze: Výklad karet » VELEKNĚŽKA x CÍSAŘOVNA pocitem15.2.2014 - 17:39
toy » Smazaný uživatel
Jsou to archetypy - tedy vzory.. tedy, jako v životě - světská vládkyně a duchovní vládkyně, v ženském provedení, s ženskými problémy a ženským myšlením. A jelikož neexistují čisté typy, najde si každá z nás kousek v každé z nich - co je tím tajemstvím - to je to, že každá najdeme jiné kousky.. :48: :49: :33:

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -