... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. prosince 2021 - SAMOTA

14.12.2021|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. prosince 2021
SAMOTA
 
Jednomu si při slově samota až sevře srdce. Objeví se smutek a sklíčenost, pocit opuštěnosti a touha po kontaktu. A teď ještě ty Vánoce! Nikdo by přece o Vánocích neměl být sám.
 
Pokud se cítíme sami, byli jsme to především my, kdo se opustil jako první. Vnitřek je vyprahlý a tak hledáme výživu tam venku. A protože ta se v posledních měsících tam venku hledá opravdu těžko, propadáme se do vlastní nekonečné temnoty plné frustrace a bezmoci.
 
A přitom dary Samoty jsou tak vyživující. Zprostředkovává nám dospělost a schopnost spolehnout se na vlastní zdroje, když kolem nás nikdo není. Učí nás, že nikdy nejsme sami, protože ještě máme sami sebe. A neposlední řadě, přináší cenné informace o tom, před čím permanentně utíkáme.
 
Tak to dneska zkusme. Zkusme být sami sebou a být tu pro sebe. Kdykoliv si posteskneme, že nám někdo nebo něco chybí, už jsme opustili vlastní zdroje a ještě nechali rozglábeno. Už jsme se zase stali malými dětmi a trváme na svém právu být zachráněni. Samota je pro dospělé. Jenže my už dávno dospělí jsme.
 
Pěkný den.
 
Autorka textu: Samandra Ozt
 
P.S. Zajímá vás, jaký je stínový význam karty Samota? Komplexní popis najdete v e-příručce Manuál Osho Zen Tarotu www.manualprozivot.cz/prirucka
 
Zobrazeno: 105 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
3. října 2022 - PRŮLOM

včera

Osho Zen karta na každý den:
30. září 2022 - VĚDOMÍ

30.9.2022

Osho Zen karta na každý den:
29. září 2022 - DOKONČENÍ

29.9.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -