... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. července 2022 - POLITIKA

27.7.2022|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. července 2022
POLITIKA
 
Ach, jedna z mála karet, kterou opravdu nesnáším. Jako každá v sobě má cenné poselství a taky jasný impuls, co dělat. Ale už jen popsat proces politikaření a manipulace ve mně samotné vyvolává pocit, že se zamotávám a sama ztrácím svou pověstnou údernou jasnost a srozumitelnost.
 
Politika je zkrátka zákeřná. Vyžaduje disciplinovanou sebereflexi, protože jsme s největší pravděpodobností naletěli sami sobě. Tak dlouho jsme si nalhávali, až jsme opravdu ztratili kontakt s vlastní pravdou a vnitřním vedením. Sami na sobě jsme spáchali akt manipulace a uvrhli se do oběti, jen o tom ještě nevíme. Slyšíte to, už teď vám škodolibý hlásek našeptává, abyste Samandře nevěřili, protože o tom ví kulový.
 
Kdykoliv se objeví silná touha, už jsme tomu propadli. Kdykoliv uvěříme na instantní řešení problémů svého života, kdykoliv najdeme něco, díky čemu budeme konečně šťastní, kdykoliv vidíme jen jednu variantu a odmítáme prozkoumat opak, upředli jsme si jemnou, ale všeobjímající síť manipulace se sebou. A o tématu manipulace ve vnější realitě opravdu jen krátce, už tak začínám být nepříjemně rozvláčná. Pokud jsme si jisti, že s námi někdo manipuluje, pak i my manipulujeme s ním, ale především manipulujeme sami se sebou. Tak jednoduchá je to rovnice.
 
Takže, co s tím? Dobře se podívej na obrázek dnešní karty. Za usmívající se umělou maskou se skrývá pravda. Ovšem my jsme uvěřili, že je to pravda nehezká, bolestná a zničující, a proto se raději držíme masky. Pravda je ale jen jedna a kontakt s ní vždy osvobozuje. Je většinou velmi jednoduchá a ano, vede nás přímo do osobní zranitelnosti. A jestli ti tvůj vnitřní politik už zase maže med kolem pusy, že před něčím tak zbytečným jako je zranitelnost a autenticita tě ochrání, tak si dej velkého majzla. Snaží se tě jen ovládnout a zbavit síly. Protože ta se skrývá jen a pouze právě ve zranitelnosti.
 
Pěkný den.
 
Autorka textu: Samandra Ozt
 
Zobrazeno: 805 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -