... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

1. srpna 2022 - HRAVOST

1.8.2022|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 1. srpna 2022
HRAVOST
 
Jupí! Dneska máš megašťastný den. Těšíš se? Na hravosti je totiž super, že záleží na tobě. Chceš mít prima den, udělej si ho. Nevěříš, že tě dnes starosti minou, neminou.
 
Páže Ohně přináší čirou radost ze života, něco co nám dřív kolovalo v krvi, než si strach a strádání vzalo naši pozornost a odvedlo ji úplně někam jinam. Často, když tahle karta někomu vyjde ve výkladu, vyvolá rozpaky. Lidi se ptají, a jak jako mám být šťastná?? Často se pak dostaneme k tomu, že nejde o to, jak si štěstí a radost v životě pořídit, ale o to, podívat se, jaké v souvislosti s ním máme předsudky.
 
Takže otázka dnešního dne zní: čím si bráníš tady a teď prožívat radost? Za jakých podmínek si dávkuješ štěstí? Jen na dovolené, nebo až uděláš svou práci, až zhubneš, až až... Nebo jsou to předsudky typu, že šťastní jsou jen blázni a my rozumní máme život plný starostí, být šťastný je podezřelé apod.
 
Radost je v těle přítomna stále. Jde o to, co zabránilo jejímu přirozenému proudění. A nejde to, že od teď máme být happy jak dva grepy, ale že zkrátka radost můžeme mít kdykoliv k dispozici a nečekat na to, až splníme podmínky, které nám bůhví kdo vnutil a těžce si ji zasloužíme.
 
Pěkný den.
 
Autorka textu: Samandra Ozt
 
Zobrazeno: 200 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -